Hrej.cz Novinka

HP kupuje HyperX za 9 miliard korun

radek-raudensky
Radek Raudenský
24. 2. 2021 16:08 Sdílej:

Akvizice na poli herního průmyslu se staly celkem běžným úkazem a i když se často podivujeme, nejsou vzájemné odkupy dříve konkurenčních značek už ničím, s čím by se hráči nesetkali. S růstem herního průmyslu se ale pojí další odvětví, jako třeba výroba hardwaru. I tento průmysl narostl do závratných výšin a i zde se společnosti zbavují své konkurence.

Reklama
Reklama

Před pár minutami tak byla oznámena jedna z největších akvizic na tomto trhu. Společnost HP odkupuje herní divizi HyperX za 425 milionů dolarů (9,1 miliardy korun). Za tuto částku získá HP vlastnictví celé herní divize Kingstonu, díky čemuž si přebere nejen cenné know-how, ale také značnou část trhu.

HP se už několik let snaží prorazit s herní divizí OMEN, ta ale zatím konkurentům jako je Razer, Logitech nebo právě HyperX nedokázala čelit. Naopak HyperX si dlouhodobě drží respektované jméno napříč sluchátky, klávesnicemi i myšmi. Celá akvizice by měla být dokončena v druhém kvartálu letošního roku.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz