Hodinové video ukazuje neoficiální český dabing Kingdom Come: Deliverance. Je opravdu povedený
Hrej.cz Kingdom Come: Deliverance Novinka

Hodinové video ukazuje neoficiální český dabing Kingdom Come: Deliverance. Je opravdu povedený

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

3. 6. 2021 16:26 1

Tým fanoušků českého husitského RPG Kingdom Come: Deliverance pokračuje v pracích na fanouškovském českém dabingu hry. Původně nadšenecký projekt přerostl s popularitou v komunitě do téměř profesionální záležitosti, díky penězům vybraným od nadšenců se do hlavních rolí dostali zkušení herci a výsledek vypadá (tedy spíše zní) opravdu k světu. Autoři se nyní pochlubili první hodinou herních filmečků.

Reklama
Reklama

  • Parta nadšenců odhalila první hodinu z dabingu Kingdom Come: Deliverance
  • Ukazuje, jak vypadá čeština ve Stříbrné Skalici
  • Dabingu přímo ve hře bychom se mohli dočkat už na podzim

Připomeňme, že si projekt původně kladl za cíl předabovat cutscény a vytvořit z nich příběhový film. S narůstajícím rozpočtem a zápalem se ale dvoučlenný tým stojící za překladem rozhodl nadabovat i hru jako takovou. Založil transparentní účet, na který můžete přispět libovolnou částkou a projekt tak zafinancovat. Aktuálně komunita dosáhla druhé úrovně ze čtyř (ve výši 750 tisíc korun), vedle hlavního příběhu se tak parta nadšenců zavázala nadabovat i vedlejší úkoly a DLC. S dalšími dvěma úrovněmi už by měl přijít jen nárůst kvality s profesionálnější produkcí a herci.

První hodina ukazuje kvality i jisté rezervy dabingu. Klíčové postavy jsou zahrány profesionálními herci, a to dost přesvědčivě. Na druhou stranu se tím trochu rozevírají nůžky ve srovnání s méně zkušenými představiteli vedlejších rolí, kteří navíc občas trpí na nižší technickou kvalitu nahraného zvuku. Autoři nicméně upozorňují na to, že se výsledek může od toho, co za nedlouho uslyšíte i ve své hře lišit.

Dle dostupných informací by modifikace měla vyjít ještě do konce letošního roku. Zajímavostí je, že se jedné z rolí zhostil i tvůrce, scenárista a šéfdesignér hry Daniel Vávra. Konkrétně propůjčil hlas Hanušovi, který zároveň ve hře nosí jeho obličej.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz