GameStop prý plánuje vytvořit vlastní tržiště pro herní NFT, akcie opět stouply
i Zdroj: Hrej.cz
Novinka GameStop prý plánuje vytvořit vlastní tržiště pro herní NFT, akcie opět stouply

GameStop prý plánuje vytvořit vlastní tržiště pro herní NFT, akcie opět stouply

Radek Raudenský

Radek Raudenský

10. 1. 2022 13:44

GameStop za poslední rok prošel opravdu neskutečným vývojem. Ještě na počátku 2021 se síť obchodů trápila s přechodem do digitální doby, s čímž také souvisela nízká hodnota akcií, po komunitní snaze subredditu r/wallstreetbets se ale cena vyšplhala do závratných výšin. To nalilo GameStopu novou krev do žil, což následně ještě podpořil bývalý vysoce postavený manažer Amazonu Matt Furlong, jenž zaujal místo generálního ředitele společnosti. Ten se i dle reakce investorů o retail dobře stará, nový plánovaný krok ale může být revoluční pro celé herní odvětví.

Reklama

  • GameStop prý plánuje vlastní tržiště pro herní NFT
  • Firma založila vlastní divizi a diskutuje s herními vydavateli, jak tvrdí Wall Street Journal
  • Akcie reagovaly dalším růstem

Dle zdrojů Wall Street Journal si obchod najal více než 20 lidí pro novou divizi, jenž se má soustředit na nové tržiště pro kryptoměny a NFT ve hrách. GameStop nyní diskutuje s vybranými vydavateli a studii, se kterými by měl budovat strategická partnerství. Studia by pak na GameStop tržišti měla prodávat vlastní NFT. 

Samotný GameStop zatím tyto informace nepotvrdil, po zveřejnění článku na WSJ se ale jeho obchodovaná cena na začátku dne zvedla o 27 procent. Investoři tak očividně tuto informaci vnímají velice pozitivně, což je pochopitelné - o NFT nyní diskutuje celý herní průmysl a Ubisoft spustil vydal vlastní NFT platformu ve formě Quartz. Jen přijetí hráčskou komunitou je stále velmi váhavé.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz