Farming Simulator 22 trhá prodejní rekordy série, za první týden prodal přes 1,5 milionu kopií
Farming Simulator 22 Novinka Farming Simulator 22 trhá prodejní rekordy série, za první týden prodal přes 1,5 milionu kopií

Farming Simulator 22 trhá prodejní rekordy série, za první týden prodal přes 1,5 milionu kopií

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

30. 11. 2021 15:29

Nový díl série zemědělských simulátorů Farming Simulator 22 vyjel na pole v nejlepší prodejní formě. První díl, který si studio Giants Software vydávalo vlastními silami, prodal jen za první týden zhruba 1,5 milionu kopií, což je rekord série.

Reklama
Reklama


Médii, včetně toho našeho, včera prolétla informace o tom, že se ve vrcholu současně aktivních hráčů na Steamu Farming Simulatoru dařilo lépe, než Battlefieldu 2042. To sice vzhledem k rozložení komunity Battlefieldu na ostatních distribučních platformách a konzolích není úplně fér srovnání, na druhou stranu peak 93,7 tisíce hráčů hrajících v jednu chvíli vypovídá o stoupající popularitě virtuálního zemědělství.

Úspěch švýcarského studia Giants Software je o to větší, že si hru historicky poprvé vydávalo svépomocí. Například za předchozím pokračováním Farming Simulator 19 ještě stálo vydavatelství Focus Home Interactive. Do kapes tím pádem studiu poputuje ještě více peněz. Dle webu Gamesindustry.biz k dobrým výsledkům hry mohla přispět i podpora meziplatformního multiplayeru, která hru přiblížila hráčům na konzolích obou generací. 

„Jsem neuvěřitelně hrdý na tým a prosperující prostředí, ve kterém se mu tak daří,“ ocenil snahu svých zaměstnanců šéf Giants Software Christian Ammann. Také poukázal na to, že vybudovat základy, na kterých lze sérii významu a velikosti Farming Simulatoru vydávat svépomocí není nic jednoduchého. V této souvislosti poděkoval všem partnerům, kteří se na vydání hry podíleli.

My jsme hře v recenzi udělili nadprůměrnou sedmičku. Od hrstky kritiků si na agregátoru Metacritic nese hodnocení 81 pro PC, 77 pro PlayStation 5 a 73 na Xbox Series. Souhrn 8100 uživatelských recenzí na Steamu pak hře přiděluje celkové hodnocení “Velmi kladné”.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz