Facebook spouští cloudovou službu
Novinka Facebook spouští cloudovou službu

Facebook spouští cloudovou službu

Radek Raudenský

Radek Raudenský

27. 10. 2020 11:10
Reklama
Reklama

Zatímco ještě před rokem bychom po cloudových službách jen pokoukávali, dnes jich je na trhu hned několik – Google Stadia, GeForce Now, Amazon Luna nebo Microsoft xCloud. Jenže ani to očividně nestačí a do souboje se pouští další firma, přesněji Facebook.

Ten včera oznámil příchod vlastní cloudové služby, která je zatím bez názvu implementovaná do divize Facebook Gaming. Oproti ostatním ale sociální síť zvolila odlišný přístup a hned na začátku tvrdí, že o možnostech své služby nechce, oproti ostatním, přehánět.

Facebook spouští cloudovou službu

Cloudová služba je zatím v betě a moc toho nenabídne .Začíná totiž s tím, v čem byl Facebook vždy nejlepší, tedy browserové a mobilní hry. Zajímavé ale je, že dané hry by měly být F2P se zapnutou monetizací ve hrách. Facebook se navíc snaží dovolit hráčům vyzkoušet hry z reklam. Jak můžete vidět, nejde zde o snahu vyměnit náš hardware za cloudovou službu nebo přinést revoluční nástroj pro hraní her, nýbrž pouze o to přinést hráčům doplněk, jak některé hry hrát.

V rámci prvotního spuštění máme k dispozici celkem 5 her, a to Asphalt 9: Legends, Mobile Legends: Adventure, PGA TOUR Gold Shootout, Solitaire: Arthur’s Tale a v nadcházejících týdnech přijde i Dirt Bike Unchained.

Facebook spouští cloudovou službu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz