Společnost Epic Games vybrala na investicích miliardu dolarů. Majoritním investorem je i Sony
Novinka Společnost Epic Games vybrala na investicích miliardu dolarů. Majoritním investorem je i Sony

Společnost Epic Games vybrala na investicích miliardu dolarů. Majoritním investorem je i Sony

Radek Raudenský

Radek Raudenský

13. 4. 2021 19:00

Studio Epic Games dnes uzavřelo zatím poslední kolo financování, ve kterém si vydavatel a tvůrce Fortnite zajistil celkem jednu miliardu dolarů. Celkem bylo tak Epic Games ohodnoceno na 28,7 miliard dolarů. Ještě minulý rok byla hodnota EG 17,3 miliardy dolarů.

Reklama
Reklama

  • Epic Games si v posledním kole zajistilo miliardu dolarů
  • Investovalo i Sony, a to celkem 200 milionů dolarů
  • Epic chce pokračovat ve své strategii

Tim Sweeney potvrdil, že je stále většinovým držitelem akcií. Velmi zajímavé je, že jedním z největších investorů v obou kolech byla společnost Sony. Ta do Epic Games minulý rok investovala 250 milionů dolarů, v letošním kole 200 milionů dolarů.

„Jsme vděční za naše nové i existující investory, kteří podporují naší vizi pro Epic. Jejich investice nám pomůže ke zrychlení naší práce okolo propojeného sociálního zážitku ve Fortnite, Rocket League a Fall Guys, zatímco budeme podporovat tvůrce s Unreal Engine, Epic Online Services a Epic Games Store,“ tvrdí Tim Sweeney, ředitel Epic Games.

Zrovna nedávno vyšlo najevo, že studio Epic Games ztrácí provozem Epic Games Store, rozdáváním her a podporováním tvůrců stovky milionů dolarů. Cílem je postavit konkurenci ke Steamu. Vedle toho společnost zakoupila studia Psyonix a Mediatonic.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz