Hrej.cz Novinka

Epic Games žaluje Apple i v Evropě

radek-raudensky
Radek Raudenský
17. 2. 2021 16:05 6 Sdílej:

Kauza okolo Epic Games versus Apple vám v minulosti určitě neunikla. Zatímco Epic Games žaluje Apple za blokování plateb, které nejdou přes jeho vlastní platební portál, Apple blokuje Fortnite ze svého obchodu. Tato válka ale vyústila hned v několik žalob – Epic Games totiž zažalovalo Apple nejen v USA, ale také ve Velké Británii, Austrálii a nyní i v Evropě.

Reklama
Reklama

U nás bude ale boj o něco ostřejší, a to díky Evropské Unii a jejím tvrdým pravidlům. Epic Games si stěžuje, že Apple vytvořil „anti-konkurenční prostředí“ skrze svůj App Store, díky čemuž nemůže Epic prodávat služby svým zákazníkům napřímo. Tim Sweeney tvrdí, že společnost bojuje za budoucnost mobilních platforem.

„Zákazníci mají právo na instalování aplikací ze zdrojů, které si sami zvolí a vývojáři mají právo na férovou soutěž. Nebudeme nečinně přihlížet a dovolovat Applu používat jejich platformu k získání dominance. Je to špatné pro zákazníky, kteří platí nafouknuté ceny kvůli nedostatku kompetitorů. A je to špatné i pro vývojáře, jejichž živobytí závisí na uvážení Applu jestli, koho a za jakých podmínek pustí na platformu iOS.“

V rámci evropské žaloby prý Epic nepožaduje žádné finanční náhrady, ale pouze „férový přístup a soutěž, ze které budou benefitovat jak zákazníci, tak vývojáři.“

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz