Další úspěch pro Microsoft. Srbsko schválilo akvizici Activision Blizzard
i Zdroj: Unsplash
Novinka Další úspěch pro Microsoft. Srbsko schválilo akvizici Activision Blizzard

Další úspěch pro Microsoft. Srbsko schválilo akvizici Activision Blizzard

Radek Raudenský

Radek Raudenský

29. 11. 2022 13:33

Akvizici Microsoftu probíráme opravdu komplexně. V tuto chvíli se nejvíce probírá spor mezi Microsoftem a britským úřadem CMA, kterému se nelíbí případné převzetí série Call of Duty. Tím hlavním hybatelem je také PlayStation, kterému se kroky konkurence pochopitelně nelíbí. V jiných částech světa se ale akvizice již schvaluje.

Reklama

  • Srbsko schválilo akvizici Activision Blizzard, a to bez připomínek
  • Dle právníka to může pomoct v dalších řízeních

V minulosti jsme vás informovali například o Saudské Arábii a Brazílii, jejichž úřady investici Microsoftu schválili bez problémů. Do tohoto celku se nyní přidává i Srbsko, které akvizici herního vydavatele schválilo, opět bez připomínek.

Bohužel srbské úřady zatím nevydaly žádné dodatečné dokumenty, které by odhalovaly zákulisní informace z herního průmyslu, stejně jako to bylo v případě Brazílie nebo Velké Británie. Dle právníka Stephanea Dionneta z firmy McDermott Will & Emery, tato schválení pomohou pomoct v dalších řízeních.

„Takový krok může pomoct s brzkým projednáním Evropské komise a případně to může být použito jednotlivými stranami v řízení s antimonopolním úřadem. Každopádně stále záleží na tom, zdali protistrany, které vystupují proti akvizici, přistoupí na takové ústupky, a zdali CMA a FTC přijmou nápravná opatření,“ tvrdí Dionnet

Microsoft dle magazínu Reuters chystá navrhnout několik opatření, Evropské komisi má například předložit návrh o desetiletém vydávání Call of Duty na PlayStation.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz