Chopte se zdarma prvních dvou dílů Syberie
Novinka Chopte se zdarma prvních dvou dílů Syberie

Chopte se zdarma prvních dvou dílů Syberie

Patrik Jelínek

Patrik Jelínek

14. 7. 2021 19:45

Počáteční dvojice point-and-click adventur Syberia od francouzských Microids a letos zesnulého výtvarníka Benoîta Sokala je po omezenou dobu k dostání zdarma. Balíček obou her se po několik dní rozdává na herním obchodě GOG jako přímá součást slev francouzské produkce.

Reklama
Reklama

  • Obchod GOG rozdává první dva díly ze série Syberia
  • Nabídka končí 17. července v 17:00

První díl logické adventurní série Syberia se mezi námi vynořil již v roce 2002. S dvojkou tomu tak bylo nedlouho nato – přibližně o nějaké dva roky později – přičemž s regulérním třetím dílem, jenž značku rozbitostí a podobou téměř pohřbil, jsme se setkali až v dubnu 2017. 

Jak však Microids stačili ukázat v předminulém roce, ani tento neúspěch nestačil na definitivní pohřbení kdysi slavného jména, a jeho zvuku proto plánují znovu vrátit lesk se Syberia: The World Before. Jeho prolog jsme měli (a na Steamu stále máme) šanci vyzkoušet od října 2020.

Chopte se zdarma prvních dvou dílů Syberie

Samotná série zaznamenala ve své nejlepší formě  kritické ovace především za inteligentní vystavění příběhu, budování atmosféry a příkladné využití kulis východní Evropy. Významnou část pochval si nicméně vysloužila i nevšední implementace steampunku a na svou dobu pokročilá grafika.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz