Blizzard ztrácí miliony aktivních hráčů. Příjmy ale meziročně stoupají
Novinka Blizzard ztrácí miliony aktivních hráčů. Příjmy ale meziročně stoupají

Blizzard ztrácí miliony aktivních hráčů. Příjmy ale meziročně stoupají

Radek Raudenský

Radek Raudenský

6. 5. 2021 10:18 1

Poslední roky se herní průmysl přesouvá k F2P hrám, které hráčům často nabízí velice zábavnou hratelnost bez nutnosti utratit jedinou korunu. Přeci jen ale tyto hry vydělávají obrovské částky, což by mohla potvrdit studia Respawn, Riot Games či Activision. Blizzard ale naopak ztrácí.

Reklama
Reklama

  • Blizzard ve své finanční zprávě přiznává ztrátu dvou milionů aktivních hráčů
  • Meziroční příjmy studia ale stouply o jednotky procent

Přiznává to i samotný videoherní gigant ve svém posledním finančním reportu. Vedení tvrdí, že ve čtvrtém kvartálu minulého roku studio ztratilo 2 miliony hráčů, kteří se aktivně připojovali každý měsíc. Napříč všemi tituly nyní eviduje 27 milionů hráčů. Trend pokračuje už tři roky – za toto časové období ztratil Blizzard 11 milionů hráčů. Logicky bychom tak mohli předpokládat, že klesají i příjmy, tak tomu ale není.

Finanční zpráva totiž ukazuje, že meziroční příjmy stouply o 7 %. Jako vysvětlení Blizzard podává vydání expanze Shadowlands do World of Warcraft či Forged in the Barrens do Hearthstone, což se možná brzy stane vůbec nejsilnější expanzí této karetní hry.

Kritici ale tvrdí, že by Blizzard měl konečně vydat nějakou větší hru. Je to ostatně už několik let, co jsme od studia dostali plnohodnotný titul. Snad se tedy brzy dočkáme dalších informací k hrám Overwatch 2 či Diablo 4.

Blizzard ztrácí miliony aktivních hráčů. Příjmy ale meziročně stoupají
Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz