Hrej.cz Novinka

Apple podává na Epic Games žalobu

radek-raudensky
Radek Raudenský
9. 9. 2020 09:34 1 Sdílej:
Reklama
Reklama

Jistě si ještě pamatujete, že v srpnu společnost Epic Games podala na hardwarového giganta Apple žalobu ohledně nutnosti používání platebního portálu Apple v aplikacích umístěných na AppStore. Šlo především o 30% provizi odváděnou provozovateli. Nyní se však karty žalob vyrovnávají, jelikož Apple podává žalobu na Epic Games.

„Případ Epicu není nic víc než nesouhlas s penězi. I když se Epic profiluje jako korporátní Robin Hood, ve skutečnosti je to multi-miliardová společnost, která zkrátka nechce platit za hodnotu, kterou dostává z App Store. Požadavky Epicu po speciálním zacházení a brečení nad „odplatou“ nelze srovnávat s jasným porušením smlouvy a jejich vlastními praktikami, kdy získávají miliardy za provize z prodejů herních vývojářů nebo účtováním až 99,99 dolarů za balíček „V-Bucks“.“

V žalobě, respektive úvodu do žaloby, Apple dále používá podobný styl psaní, kdy odmítá nařčení z monopolu – konkurence jak v nitru, tak mimo iOS je dostatečně velká. „Uživatelé Fortnitu mohou tančit jejich Floss, jezdit na žralocích a utrácet V-Bucks na nejméně 6 různých mobilních platformách, PC a herních konzolích.“

Výsledkem této žaloby by mělo být vyplacení kompenzačních a represivních škod, poplatek za advokáta a také úroky. Soud by měl také určit trvalé opatření zamezující Fortnitu provozovat externí platební systém.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz