Activision Blizzard neuznal unii zaměstnanců z Raven Software, boj o lepší pracovní podmínky pokračuje
Novinka Activision Blizzard neuznal unii zaměstnanců z Raven Software, boj o lepší pracovní podmínky pokračuje

Activision Blizzard neuznal unii zaměstnanců z Raven Software, boj o lepší pracovní podmínky pokračuje

Radek Raudenský

Radek Raudenský

26. 1. 2022 14:41

Před několika dny jsme vás informovali o vzniku nové unie v rámci studia Raven Software, jehož QA testeři ztratili po více jak měsíční stávce trpělivost. Po založení unie a vyřízení záležitostí zbývalo jediné – požádat Activision o dobrovolné uznání spolku. To ale nebude tak jednoduché.

Reklama
Reklama

  • Testeři z Ravenu musí bojovat dále, Activision neuznal existenci unie
  • O ratifikaci bude hlasovat studio Raven

Včerejší den totiž značil konec lhůty, kterou unie svému vedení pro uznání dala. Vzhledem k tomu, že k němu nedošlo, bude muset unie podniknout další kroky. „V Activision Blizzard respektujeme práva našich zaměstnanců na vlastní rozhodnutí, zda vstoupit, či nevstoupit do unie. Pečlivě jsme prozkoumali požadavek CWA… Strany se bohužel nedokázali shodnout na kompromisu,“ tvrdí mluvčí studia.

Členy unie a zaměstnance Ravenu tedy nyní čeká hlasování o ratifikaci unie. Pokud návrh projde, bude muset Activision Blizzard nově vyjednávat přímo s Game Workers Alliance, tedy unií složenou z 34 zaměstnanců Ravenu. Proti tomu Activision nepřímo bojuje – ředitel Ravenu v pondělí oznámil, že oddělení QA testerů bude přetransformováno, zaměstnanci budou přesunuti na jiné pozice, tedy do oddělení animací, designu, zvuku apod.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz