Videohry loni na KS trhly 46 milionů dolarů
Zájem o crowdfunding rozhodně není na ústupu. A hry tomuto způsobu financování vděčí za malou revoluci na poli zábavního průmyslu. Jen za rok 2015 hráči na vývoj nadějných titulů na Kickstarteru přispěli celkovou částkou přesahující 46 milionů dolarů.
Vývojářům her dohromady loni přispělo 480 382 backerů, kteří věnovali na vývoj 46 177 705 dolarů. Videohry jsou součástí obecnější herní kategorie, v níž se vybralo více než 144 milionů od bezmála milionu přispěvatelů.
Podle Kickstarteru se tato čísla téměř zdvojnásobily oproti roku 2014. V celé herní sekci se během roku objevilo 7466 kampaní, z nichž uspěla necelá třetina. Plného zafinancování se dočkalo 374 videoher. Přesvědčivé prvenství si pro sebe urvalo Shenmue 3, na jehož vývoj fanoušci přispěli částkou 6,3 milionu dolarů.