Xbox Game Pass měl původně fungovat jako půjčovna videoher
Novinka Xbox Game Pass měl původně fungovat jako půjčovna videoher

Xbox Game Pass měl původně fungovat jako půjčovna videoher

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

16. 11. 2021 11:10 1

Game Pass je v dnešní době často přirovnáván k Netflixu, jelikož s ním sdílí podobný model. Dle původních plánů ale měla služba od Microsoftu fungovat úplně jinak.

Reklama
Reklama

  • Xbox Game Pass měl být původně půjčovnou videoher
  • Tým si však všimnul změny na trhu, z Game Passu se tedy stala předplatitelská služba
  • Vydavatelé novou službu nejprve odmítali, byly přesvědčeni, že hry kvůli ní ztratí na hodnotě

V rozhovoru pro CQ Magazine se o Game Passu rozpovídala ředitelka herních ekosystémů - Sarah Bond. Když se na službě v roce 2013 začínalo pracovat, byla známa jako projekt Arches. Dle původních plánů měla fungovat jako klasická půjčovna, šlo tedy pravděpodobně o model, kdy si zákazník za poplatek mohl vypůjčit konkrétní titul. Plány se ale změnily.

Bond zmínila, že si tým připravující novou službu všimnul důležité změny. “Na zhruba 75 % výdělku dříve hra dosáhla v prvních dvou měsících po vydání. Dnes je to rozprostřeno do dvou let,” vysvětlila. A přesně to vedlo tým k přesvědčení, že by projekt mohl být koncipován jako předplatitelská služba.

V rozhovoru také zaznělo, že vydavatelé nejdřív tuto myšlenku odmítali, byli totiž přesvědčeni, že by hry ztratily na hodnotě. Postoj změnili v okamžiku, když se Game Pass rozjel. V poslední době od vydavatelů naopak často zaznívá, že díky předplatitelské službě našli to správné (a hlavně pořádně velké) publikum. Zdá se, že Microsoft zavčasu vsadil na správný trend.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz