WB získali patent na Nemesis systém
Novinka WB získali patent na Nemesis systém

WB získali patent na Nemesis systém

Patrik JeIínek

Patrik JeIínek

7. 2. 2021 07:35 3
Reklama
Reklama

Přibližně před týdnem proletěla světem zpráva, že Warner Bros., vydavatel her Shadow of Mordor, resp. War, podal oficiální žádost o patent systému Nemesis. Tou dobou neschválená žádost však znovu nabývá na významu, neboť v tuto chvíli už došlo k jejímu ztvrzení. Warner Bros. si tak po šesti letech pokusů může mnout ruce, neboť si uzmul výhradního právo na užití řečeného systému v herním průmyslu.

Americký úřad pro patenty a ochranné známky po počtu zamítnutých žádostí společnosti WB oficiálně vyhověl 3. února, přičemž v platnost patent vstoupí 23. února. Životnost patentu byla prozatím stanovena na 15 let, což jinými slovy znamená, že nejdříve se vypršení jeho platnosti dočkáme v roce 2035. Lze však předpokládat, že před vypršením zákonem stanovené lhůty bude podána žádost o její prodloužení.

Rozsah, ve kterém patent populární systém studia Monolith pokrývá, zahrnuje: "Nemesis charaktery, nemesis pevnosti, vendety a následovníky v počítačových hrách." Mimo tento seznam se lze dále dočíst, že součástí obsahu je i prominentní systém obléhání a dobývání pevností z Shadow of War. Pro využití některého z těchto, popř. patentem dále pokrývaných prvků budou tak od 23. února muset všichni vývojáři třetích stran podat žádost o udělení licence u WB.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz