Warframe nabídne letos cross-play a v budoucnu i mobilní verzi
Warframe Novinka Warframe nabídne letos cross-play a v budoucnu i mobilní verzi

Warframe nabídne letos cross-play a v budoucnu i mobilní verzi

Patrik Jelínek

Patrik Jelínek

18. 7. 2021 09:25

Futuristická F2P akce Warframe, známá pro rychlou a emergentní hratelnost, se na letošním TennoConu 2021 pochlubila řadou novinek. Mezi největší patřilo ohlášení plnohodnotného cross-platfrom multiplayeru, jenž byl hráči žádán po mnoho měsíců, ne-li let.

Reklama
Reklama

  • Warframe se po osmi letech rozroste o cross-play
  • Přidání funkce je plánováno ještě letos
  • Překvapením se stalo i oznámení mobilní verze

Cross-play dorazí do hry společně s implementací cross-saves, funkcí umožňující přenos profilu mezi odlišnými platformami. Kromě vlastního propojení hráčů to ale také znamená, že konzoloví hráči nebudou - na rozdíl od dřívějška - již nuceni čekat na opožděný příchod updatů oproti počítačové scéně. Na letošek plánovaný The New War bude tak souběžně vydán na PC, Switchi, PlayStationu 4|5, Xboxu Series i Xboxu One.

Konkrétní datum spuštění cross-platform multiplayeru vývojáři zatím neprozradili. Přítomní zástupci Digital Extremes se však nechali slyšet, že by se tak mělo stát ještě tento rok. Výrazně odlišně je tomu u nově oznámené mobilní verze, kde v tuto chvíli není známo zhola nic nad rámec prostého faktu, že se na ní pracuje.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz