Vzniká dokument o historii her v Čechách. Finance chce vybrat na Startovači
Novinka Vzniká dokument o historii her v Čechách. Finance chce vybrat na Startovači

Vzniká dokument o historii her v Čechách. Finance chce vybrat na Startovači

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

15. 6. 2021 16:27 3

Po masivním úspěchu Bulánků se na českou crowdfundingovou scénu řítí další ambiciózní projekt. Režisér internetových reklam Radim Grzybek a scénárista Petr Pelech plánují natočit dokumentární film Herní národ, který má kompletně zmapovat historii i současnost fenoménu počítačových her v České republice a Československu. Do projektu už se zapojila celá řada známých jmen.

Reklama
Reklama

  • Vzniká dokument o české herní scéně
  • Na Startovači chce vybrat 850 tisíc korun
  • Slibuje rozhovory s řadou důležitých osobností

Autoři lákají například na designéra Dana Vávru, novináře a moderátora Mikoláše Tučka, podnikatele Marka Španěla (Bohemia Interactive) nebo Pavla Šebora (SCS Software), výtvarníky Jakuba Dvorského, Michala Kovaříka, Petra Svobodu, novináře Andreje Anastasova, Filipa Krauchera, Jakuba Červinku či internetové persony a streamery Mazariniho, FlyGuna nebo ArcadeBullse. Zdá se tedy, že se film bude věnovat komunitě, vývoji, byznysu, žurnalistice i modernímu esportu, videotvorbě a streamování.

„Rádi bychom naším dokumentem dali vědět o tomto fenoménu především na území naší republiky – jak u nás videohry začaly, kam se vypracovaly a kde jsou dnes. Jaké místo si vybudovaly v naší společnosti a jak ji dokážou kladně, ale i negativně ovlivňovat,“ popisuje Grzybek motivaci k tvorbě dokumentu.

Základní crowdfundingovou metou je hodnota 850 tisíc korun, které by měly stačit ke kompletní produkci snímku. S milionem korun tvůrci slibují delší stopáž a dobové rekvizity, 1 279 000 korun by pak stačilo na promítání v kinech. Za necelý milion a půl bude možné do filmu zařadit i dokumentární rekonstrukce některých důležitých momentů české herní historie. 

Projekt v době psaní těchto slov vybral necelých 10 % požadované částky, přes 75 tisíc korun. Přispět můžete na Startovači.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz