Na Startovači můžete podpořit vznik digitálního archivu časopisu Level
Novinka Na Startovači můžete podpořit vznik digitálního archivu časopisu Level

Na Startovači můžete podpořit vznik digitálního archivu časopisu Level

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

19. 10. 2021 12:05

Před 25 lety se na české herní scéně objevil časopis, který ji ovlivňuje dodnes. Postupem času mezi českými hráči Level vykrystalizoval v jednu ze dvou možných variant papírového měsíčníku o hrách. Za ta léta se doba hodně změnila, před sedmi lety se ale do pokračování tradice pustila na vlastní pěst parta bývalých (šéf)redaktorů a k dvacátým pátým narozeninám časopisu nadělí digitální archiv. Jeho vznik můžete podpořit i vy.

Reklama
Reklama

  • Současná redakce časopisu Level plánuje vznik profesionálního digitálního archivu
  • Na Startovači na něj už vybrala téměř 200 % požadovaných financí

V současnosti už světlo světa spatřilo 314 čísel ve kterých se objevily tisíce recenzí, stovky rozhovorů, víc než tisíc témat a přispělo do něj 162 autorů. Level byl také léta úzce spojený s Hrej, jeho historický vliv na českou herní scénu je i v tomto kontextu důležitý.

Současný tým autorů se spojil s plzeňskou firmou EXON, která se specializuje na digitální archivaci dokumentů a textů. Digitální verze Levelu by tedy měla být profesionálně zpracovaná a nabízet i různé formy vyhledávání a třídění. Díky tomu bude zajímavá nejen pro čtenáře hledající špetku nostalgie, ale také akademiky, vývojáře a další osoby, které archiv využijí k praktickým účelům.

Kampaň na Startovači redakce spustila především proto, aby zjistila, zda je o archiv vůbec zájem. A zájem skutečně je, za zhruba 24 hodin od spuštění totiž fanoušci Levelu přislíbili 261 tisíc korun a splnili tak i první dodatečný cíl. Základním cílem byl samozřejmě vznik archivu s možností vyhledávání podle názvů her. S metou 220 tisíc korun se ale dočkáme i archivu s pokročilým vyhledáváním dle textových řetězců a digitalizace oblíbených Level DVD. V současnosti také v kampani číhá třetí cíl. Po dosažení 400 tisíc korun vznikne knižní sbírka všech důležitých rozhovorů s osobnostmi herního průmyslu. Je o co stát, Level za svou historii vyzpovídal Petera Molyneuxe, Warrena Spectora, Johna Romera a další.

Kampaň samozřejmě nabízí celou řadu úrovní příspěvku. Za symbolickou stovku dostanete jedno starší papírové číslo “nového” Levelu (tedy od roku 2013). Od tří stovek získáte omezený přístup do digitálního archivu, u vyšších částek i s různými bonusy. Za 2500 korun získáte doživotní přístup do archivu. Ve vyšších tierech samozřejmě nechybí exkluzivní odměny jako jsou večírky s redakcí nebo vydání vlastní recenze i s editací redakce. Jistý šťastlivec už vykoupil ultimátní odměnu v podobě dovážky smaženého kuřete od Ondřeje Průši.

Archiv bude později přístupný i bez přispění v kampani, zatím ale není jasné jakým způsobem.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz