Videoherní adaptace deskovky Gloomhaven opustí Early Access na sklonku října
i Zdroj: Asmodee
Novinka Videoherní adaptace deskovky Gloomhaven opustí Early Access na sklonku října

Videoherní adaptace deskovky Gloomhaven opustí Early Access na sklonku října

Patrik Jelínek

Patrik Jelínek

24. 9. 2021 10:25

Megalomanské stolní RPG Gloomhaven, jež vzalo svět deskovek útokem v roce 2017, se ještě před letošním nástupem neméně ambiciózního následovatele Frosthaven dočká vydání plné verze. Po více než dvou letech od počátku kampaně tak digitální dungeon-crawler opustí režim předběžného přístupu.

Reklama

  • Deskovka Gloomhaven vystoupí z Early Access 20. října
  • Kromě Steamu plnou verzi najdeme i na GOG

Po dvanácti rozsáhlých updatech a bezpočtu menších aktualizací přinese tým ze studia Flaming Fowl plnou verzi Gloomhaven na Steam a GOG už 20. října. Vývojáři připomínají, že se nejedná o přesnou repliku stolního dobrodružství, ačkoli ujišťují, že hráči znalí předlohy najdou rozdíly v méně podstatných věcech. Design, hratelnost i příběh, tvořící s procházením kobek páteř celého titulu, jsou tak stále velice věrné. Což autoři podtrhují i tím, že každý zásah do původního konceptu diskutovali s tvůrcem deskového předobrazu Isaacem Childresem.

Vydání verze 1.0 pochopitelně ale neznačí definitivní konec cesty. Tvůrci chtějí nad rámec 250+ misí rozdělených do kooperativní kampaně a ostatních režimů přinést v následné podpoře i pravidelné aktualizace a při dostatku času a prostředků i DLC. Hra bude zpočátku vydána v anglickém, francouzském, německém a španělském jazyce, byť není vyloučeno, že se balíček jazyků dále rozroste. Ve věci přenositelnosti uložených pozic je pak předesíláno, že zatímco režim Guildmaster tuto možnost nabídne, u kampaně to zatím není jisté.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz