V Escapists 2 utíkáte z vlaku, lodi i letadla
Můžete si vybrat – buď je pro vás větší zábavou hrát si na bachaře a držet vězně hezky pod zámkem, nebo naopak můžete zkoušet být v pruhovaném triku a zatápět věznitelům vašimi neustálými pokusy o útěk. V prvním případě si můžete zahrát Prison Architect, v tom druhém naopak Escapists.
Vydavatelství Team 17 a vývojáři z Mouldy Toof Studios chystají druhý díl útěkářské série. Pokračování skvělé jedničky z roku 2015 by mělo být ve všech ohledech lepší a mělo by dávat hráčům větší paletu možností k útěku. Utéct můžete například z vězeňských transportů, a na ty se zaměřuje nový trailer. K takovému útěku ale budete mít pochopitelně velice omezený čas.
Bude utíkat po zemi, na vodě, ale i ze vzduchu. Váš úkol bude značně odlišný ve chvíli, kdy budete uhánět po kolejích, bude-li vás převážet loď (v traileru H.M.S. Orca) anebo zda vás bude převážet letadlo Air Force Con jen pro největší padouchy.
The Escapists 2 vyjde na PlayStationu 4, Xboxu One a PC už zanedlouho. Utéct z vězení bude vaším úkolem 22. srpna. Hra vyjde i ve verzi pro Nintendo Switch, ale kdy, to bohužel nevíme. Bude se ale jednat o další z menších titulů, které by vás na hybridní konzoli neměly minout.