Unity kupuje SyncSketch, další tvůrce nástrojů pro filmový průmysl
Novinka Unity kupuje SyncSketch, další tvůrce nástrojů pro filmový průmysl

Unity kupuje SyncSketch, další tvůrce nástrojů pro filmový průmysl

Radek Raudenský

Radek Raudenský

1. 12. 2021 21:45

Vypadá to, že se společnost Unity chce opravdu hluboce ponořit do digitální filmové tvorby a filmových efektů obecně. Poté, co společnost, vyvíjející a licencující především vlastní stejnojmenný herní engine, odkoupila studio Weta Digital, se dalším cílem týmu pro akvizice stalo studio SyncSketch.

Reklama
Reklama

  • Unity v současnosti zřejmě masivně investuje do digitální filmové tvorby
  • Po akvizici Weta Digital se pod křídla Unity dostává SyncSketch

Tato americká společnost byla založena v roce 2016 a hlavním produktem je software určený pro umělce, animátory a tvůrce filmových efektů. Tento program dovoluje na jednotlivých záběrech jednoduše přikládat různé poznámky či upravovat modely postav, to vše v reálném čase při spolupráci ostatními tvůrci a kolegy.

Unity tvrdí, že jejich misí je zpřístupnit maximální kreativitu všude a na všech zařízení. Vedení zároveň upozorňuje, že se s touto akvizicí zvětšuje počet nástrojů pro komunitu tvůrců v Unity. Otázkou zůstává, jak se bude strategie společnosti vyvíjet v dalších letech, a jak efektivně budou tvůrci stále širší paletu tvůrčích nástrojů využívat.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz