Tvůrce Oriho zkritizoval Game Pass. Službu přirovnal ke komunismu
i Zdroj: Xbox Game Studios / Moon Studios
Byznys Novinka Tvůrce Oriho zkritizoval Game Pass. Službu přirovnal ke komunismu

Tvůrce Oriho zkritizoval Game Pass. Službu přirovnal ke komunismu

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

Šéf Moon Studios vysvětluje, proč se předplatitelské službě nedaří.

Reklama


  • Thomas Mahler tvrdí, že v Game Passu chybí velké hity
  • Zkritizoval také Starfield

Xbox v posledních týdnech čelí sílící kritice. Vedle spekulací o propouštění a možném uzavírání studií se stále častěji diskutuje také o dlouhodobé strategii společnosti a budoucnosti Game Passu. Nejnověji se k tématu vyjádřil Thomas Mahler, generální ředitel Moon Studios a jeden z tvůrců úspěšné série Ori.

Mahler v příspěvku na sociální síti X zpochybnil fungování Game Passu a naznačil, že právě tato služba může být jedním z důvodů současných problémů Xboxu. Microsoft dle jeho názoru nedokázal nabídnout dostatek silných exkluzivit, které by hráče motivovaly platit předplatné dlouhodobě.

„Potřebujete, aby se hry, které vaše studia vytvářejí, staly obrovskými hity, kulturními událostmi, aby je chtěl hrát každý. Ale jaká velká hra od Xboxu byla v posledních letech opravdu dobrá? Taková neexistuje.“

Mahler si také vzal na paškál Bethesdu a její Starfield. „Od Bethesdy byste očekávali, že vytvoří ‚Skyrim ve vesmíru‘, který bude ještě lepší než Skyrim, protože už jde o starou hru. Místo toho jsme dostali Starfield.“

Microsoft by podle něj měl mnohem více motivovat své vývojáře k vytváření mimořádně kvalitních titulů. „Xbox potřebuje mít s vývojáři takové dohody, které je budou aktivně motivovat k tvorbě obrovských hitů, ne k tomu, aby jako v nějaké továrně produkovali průměrný obsah.“

Šéf Moon Studios následně použil ještě ostřejší přirovnání. Game Pass podle něj funguje jako totalitní režim, protože systém bez dostatečného zájmu lidí ztrácí stabilitu. „Game Pass je trochu jako komunismus. Pokud lidem nedáte dostatečný důvod, aby se zapojili a platili předplatné, celý systém se nakonec zhroutí.“

Asha Sharma by možná s některými výroky souhlasila. Nová šéfka Xboxu výrazně otočila kormidlem a postarala se o zásadní změny. Šlo například o snížení ceny služby, což se již podle všeho pozitivně projevilo v počtu předplatitelů. Sharma rovněž přehodnotila přístup k titulům z produkce interních týmů, platforma se do budoucna bude opírat o více exkluzivit.


Reklama
Reklama

Související články

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Reklama
Reklama
Reklama