Transformers v reálném světě se nekonají. Tvůrci Pokémon GO zrušili připravovanou hru
i Zdroj: Google Play / Niantic
Mobilní hraní Novinka Transformers v reálném světě se nekonají. Tvůrci Pokémon GO zrušili připravovanou hru

Transformers v reálném světě se nekonají. Tvůrci Pokémon GO zrušili připravovanou hru

Jakub Fišer

Jakub Fišer

17. 8. 2022 12:10

Americké vývojářské studio Niantic zažilo velký úspěch se svou AR hrou Ingress. Znalosti z vývoje her pro rozšířenou realitu pak využili pro celosvětový hit Pokémon GO. Další hry v podobném stylu se však tolik neujaly – což je i případ Transformers: Heavy Metal.

Reklama

  • Niantic – studio za mobilním hitem Pokémon GO – ukončuje vývoj své nové hry
  • Transformers: Heavy Metal nakonec ani nevyjde, ačkoliv testeři ji hodnotili kladně
  • Důvodem je pravděpodobně finanční nejistota

V létě 2016 zažily mobilní hry zaměřené na rozšířenou realitu naprostý boom. Postaral se o to titul Pokémon GO, který vytáhl miliony lidí ven lovit pokémony do reálného světa. O tři roky později – když bylo Pokémon GO stále na výsluní – přišel Niantic s potterovsky laděnou variantou jménem Harry Potter: Wizards Unite. Vývoj a podpora této hry však skončil 31. ledna 2022.

V té době již Niantic pracovalo na novém titulu, tentokrát ze světě mimozemských robotů Transformers: Heavy Metal. Počin měl přinést známé mechaniky augmentované reality: tedy ovládání přes kameru a GPS v telefonu. Ambiciózní počin pro fanoušky Transformers však ke svému vydání ani nedojde – Niantic ruší vývoj a hru ani nevypustí.

A to i přes to, že byla hra testována v několika zemích a od hráčů dostala vesměs kladná hodnocení. Kolem a kolem však vypadá rozhodnutí amerického studia jako celkem racionální. Jak pravil generální ředitel John Hanke, firma zažívá “finanční zemětřesení” a v takovém případě bude jistější zaměřit se na další směřování Pokémon GO – hry, která je stále extrémně úspěšná a každý měsíc si ji spustí na 80 milionů hráčů.

Reklama
Reklama

Související články

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama