Trailer k Biomutantovi vysvětluje fungování světa. Kreativní ředitel prozradil jeho velikost
Biomutant Novinka Trailer k Biomutantovi vysvětluje fungování světa. Kreativní ředitel prozradil jeho velikost

Trailer k Biomutantovi vysvětluje fungování světa. Kreativní ředitel prozradil jeho velikost

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

19. 5. 2021 13:06

Biomutant přicupitá už příští týden. Autoři tedy vydali trailer, v němž se snažili novinku přiblížit všem, kteří o ní uvažují.

Reklama
Reklama

  • Příslušnost k frakci ovlivňuje podobu světa
  • Celková rozloha je 64 km2
  • Autoři zmínili inspiraci tituly Breath of the Wild, Ratchet and Clank nebo Devil May Cry


Kreativní ředitel Stefan Ljungqvist označil Biomutanta jako open-world postapokalyptické kung-fu dobrodružství. Hru se nebál přirovnat k The Legend of Zelda: Breath of the Wild, zmínil ale také Ratcheta a Clanka, Devil May Cry a Batman: Arkham. Právě v těchto titulech autoři patrně čerpali inspiraci. 

Ljungqvist následně vyzdvihl široké možnosti v rámci úpravy postavy, hráči si mohou vytvořit unikátní potvůrku. Důležitou roli sehraje crafting, vyrobit lze stylové oblečení i originální zbraně. 

Celkovou rozlohu spočítal na 64 km2. Uprostřed stojí jakýsi strom života, v němž se zrcadlí aktuální stav okolního prostředí. Pokud se tedy hráči snaží ze světa udělat lepší místo, pohled na strom je určitě potěší. V opačném případě nepůjde o nic veselého. S tím souvisí příslušnost ke zdejším kmenům, které mají rozdílné zájmy. Závěr videa je pak věnován mutacím.

Biomutant dorazí 25. května na PlayStation 4 a Xbox One, na konzolích nové generace pak podle všeho poběží bez dodatečných úprav. Novinka míří i na PC.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz