The Day Before je po měsících znovu odloženo – nyní o půl roku. Potíže vzešly z používání již registrované ochranné známky
i Zdroj: Fntastic
The Day Before Novinka The Day Before je po měsících znovu odloženo – nyní o půl roku. Potíže vzešly z používání již registrované ochranné známky

The Day Before je po měsících znovu odloženo – nyní o půl roku. Potíže vzešly z používání již registrované ochranné známky

Patrik Jelínek

Patrik Jelínek

25. 1. 2023 10:45

Po odkladech, které již dříve hru potkaly, dochází k dalšímu opoždění The Day Before – tentokrát z právních důvodů kolem názvu samotného titulu. Ambiciózní projekt přebírající různé prvky ze sérií The Division a The Last of Us totiž nově nevyjde 1. března, ale až o více než půl roku později, 10. listopadu. Jako důvod byl označen spor o ochrannou známku samotného názvu, jež se měl rozhostit počátkem tohoto roku.

Reklama

  • Chystaná MMO akce The Day Before se znovu odkládá, tentokrát o půl roku
  • Titul bude kvůli sporu o ochrannou známku vydán až 10. listopadu namísto 1. března.

Po opakovaném ubezpečení, že titul po mnohaměsíčním odkladu dorazí před začátkem jara, dochází k aktualizaci, že mělo dojít k zablokování produktové stránky na Steamu, a to na žádost soukromé osoby (jak se můžete přesvědčit, aktuálně je tato stránka nedostupná a není známo, kdy se situace změní – den před současným oznámením přitom vývojáři na Steamu tvrdili, že jde pouze o technický problém, který se povede vyřešit). 

Důvodem pro nedostupnost a odložení hry je podle studia neoprávněné použití ochranné známky 'The Day Before‘, kterého se měli nevědomky dopustit po její registraci třetí stranou. Vývojáři tvrdí, že o aktuálních nárocích neměli tušení až do 19. ledna. Právě tehdy měli totiž dostat oficiální upozornění o neoprávněném použití ochranné známky a současně i výzvu, aby podnikli nutné kroky k nápravě a kontaktování majitele.

„Jak víte, naše hra byla oznámena v lednu 2021. V době oznámení byla ochranná známka 'The Day Before' ještě k dispozici, nicméně námi uváděná osoba ve Spojených státech vyplnila žádost o její registraci před námi,“ uvádí studio.

Podle informací, které studio dále uvedlo, má celý spor taktéž důsledek, jehož si všimnou hráči, kteří se na hru těší. Jelikož se totiž autoři nyní naplno zaměřili na řešení problému a nechtějí tvořit další právní překážky, došlo také k rozhodnutí odložit vydání nového videa, které bylo plánováno na konec měsíce.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz