Terčem hackerského útoku se stalo také 2K, útok se ale týká pouze podpory
i Zdroj: 2K
Novinka Terčem hackerského útoku se stalo také 2K, útok se ale týká pouze podpory

Terčem hackerského útoku se stalo také 2K, útok se ale týká pouze podpory

Radek Raudenský

Radek Raudenský

21. 9. 2022 11:30

Vypadá to, že hackerská komunita se rozhodla zaměřit na herní společnosti. Po masivním útoku na Rockstar Games a úniku desítek záběrů z GTA 6 se totiž ozývá také vydavatel 2K, který předpokládá narušení své bezpečnosti. Oproti Rockstar Games je ale útok menšího rozsahu.

Reklama
Reklama

  • 2K informuje o hackerském útoku na hráčskou podporu
  • Útočník prý získal údaje k jednomu z účtů externistů a hráčům zasílal zavirované odkazy

„Během dneška jsme přišli na to, že se neautorizovaná třetí strana nelegálně dostala k přihlašovacím údajům jednoho z našich externistů. Útočník následně skrze podporu zasílal hráčům zavirované odkazy. Prosím, neotevírejte žádné emaily ani linky, které dostanete od podpory 2K,“ píše se na Twitteru 2K.

Dále studio radí, jak případně postupovat, pokud hráči link otevřeli. Především by si měli vyresetovat heslo, zapnout dvoufázové ověření a nainstalovat antivirový program. Dle vyjádření se tak útočník měl dostat pouze na stránky podpory, databáze hráčských údajů ani služby her by neměly být zasaženy.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz