Téměř fotorealistické, hororově laděné video ukazuje, co dovede Unreal Engine 5
i Zdroj: Lorenzo Drago
Novinka Téměř fotorealistické, hororově laděné video ukazuje, co dovede Unreal Engine 5

Téměř fotorealistické, hororově laděné video ukazuje, co dovede Unreal Engine 5

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

10. 5. 2022 10:50

S příchodem nové generace technologií Unreal Engine můžeme očekávat další výraznější posun v tom, jak dokáží hry vypadat. První vlaštovkou byl dechberoucí interaktivní doprovod čtvrtého Matrixu. Nyní ale internetem koluje fantastické krátké video japonského nadšence s přezdívkou Lorenzo Drago, které ukazuje, jak fotorealistický umí engine být.

Reklama
Reklama

  • Umělec Lorenzo Drago zveřejnil krátký záběr z Unreal Enginu 5, který bere dech
  • Japonské nádraží vypadá skutečně fotorealisticky
  • Nejde ale o záběry renderované ve skutečném čase

V prvé řadě je nutné upozornit na to, že nejde o záběry běžící ve skutečném čase, ale postupně renderované, přičemž byl výsledek následně zrychlen tak, aby vypadal plynuleji. Předlohou bylo tvůrci skutečné nádraží v japonské metropoli Tojama a prostředí vytvořil v Unreal Engine 5, s osvětlením technologií Lumen, bez virtualizované geometrie Nanite (modely jsou tedy vytvořeny klasickým způsobem). O vegetaci se zase postaraly assety Quixel Megascans. Textury Drago z větší části vytvořil sám a připravil i několik vlastních materiálů pro realističtější efekty.

Skrze VR tracking pak autor docílil velmi realistické iluze pohybu kameramana.

Drago přiznává, že by renderování v reálném čase dost poznamenalo celkovou kvalitu záběru, s dalším laděním by ale určitě šlo dosáhnout ještě lepších výsledků a snímkové frekvence.

Videu však nelze upřít skutečně úžasné fotorealistické podání prostředí a značný potenciál například pro zasazení hororového titulu. Samozřejmě jde jen o předpřipravené technické demo a podobné grafické kvalitě se klasické hry ještě nějaký ten rok ani nepřiblíží. Jako ukázka možností moderních technologií ale funguje skvěle.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz