Steam Deck s OLED displejem? Podle vývojáře z Valve se jedná o náročný úkol
i Zdroj: Valve
Novinka Steam Deck s OLED displejem? Podle vývojáře z Valve se jedná o náročný úkol

Steam Deck s OLED displejem? Podle vývojáře z Valve se jedná o náročný úkol

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

16. 3. 2023 13:53

Líbil by se vám Steam Deck s OLED displejem? To nejste jediní. Valve nicméně naznačuje, že implementace jiného displeje není tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Reklama

  • Vývojář vysvětlil, že je displej Steam Decku jádrem celého zařízení
  • Výměna za OLED displej je podle něj mnohem náročnější, než si lidé myslí

K problematice se vyjádřil Pierre-Lou Griffais, který se na přípravě kapesního počítače od Valve sám podílel. V rozhovoru pro magazín PC Gamer naznačil, že výměna IPS LCD panelu by inženýrům dala pořádně zabrat, byť si lidé myslí, že jde o jednoduchý úkol.

“Obrazovka je ve skutečnosti jádrem celého zařízení. Všechno je k ní připojené. V návrhu se v podstatě všechno se týká všeho, pokud se bavíme o takto malém zařízení. Myslím, že by to dalo mnohem víc práce, než si lidé myslí.”

Vývojáři se nyní s největší pravděpodobností soustředí na jiné úkoly. Po uvedení zařízení na trh byla jedním z hlavních témat baterie. Bylo potřeba dodatečně optimalizovat operační systém, aby Steam Deck vydržel déle, uživatelé časem dostali mnohem více možností, jak s dostupnou energií hospodařit. A právě baterie i nadále zůstává v popředí zájmu.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz