Souboj Paula a Mayweathera měl herní stopu. YouTuber do ringu přinesl kartičku Charizarda
Novinka Souboj Paula a Mayweathera měl herní stopu. YouTuber do ringu přinesl kartičku Charizarda

Souboj Paula a Mayweathera měl herní stopu. YouTuber do ringu přinesl kartičku Charizarda

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

7. 6. 2021 11:20

Ostře sledovaná boxerská exhibice mezi legendou sportu Floydem Mayweatherem a kontroverzní internetovou celebritou Loganem Paulem byla nakonec zvláštním způsobem propojena se světem Pokémonů. Druhý zmíněný zápasník si totiž do ringu přinesl talisman v podobě velmi cenné sběratelské karty Charizarda. Opakovaně pak zmiňoval, že tím její cena narostla minimálně na hodnotu jednoho milionu dolarů.

Reklama
Reklama

  • Logan Paul během své exhibice s Floydem Mayweatherem do ringu přinesl hodnotnou kartu Charizarda
  • Má to být jeho talisman
  • Sběratelský kousek zřejmě pořádně získal na ceně, Paul mluví až o milionu dolarů

Internetová persona, která se v posledních letech snaží probojovat do světa profesionálního boxu, měla Charizarda zavěšeného na krku a chlubila se s ním například na tiskových konferencích. Jde o kartu z první edice z roku 1999 v naprosto dokonalém stavu, kterou Paul koupil od známého sběratele Garyho Haase v říjnu loňského roku. Tehdy za unikátní kartu utratil 150 tisíc dolarů (v přepočtu zhruba 3,1 milionu českých korun). Dle jeho slov existují na světě jen tři stejně zachovalé identické karty.

V rozhovorech po zápase naznačil, že se rozhodl své peníze investovat do předmětů, které se postupem času zhodnocují a vydělávají mu další finance. Také podotkl, že od doby, kdy jeho karta získala ultimátní známku 10 při hodnocení stavu, dostal jeho život nový spád a všechno se mu daří. Kartu tedy považuje za svůj talisman, který mu přináší štěstí.

Zdroj: Showtime Sports / Kotaku
Zdroj: Showtime Sports / Kotaku

Logan Paul se v uplynulém roce začal sběratelství karet Pokémon věnovat ve velkém. Na svůj youtube účet nahrál řadu videí, ve kterých objednává unikátní balíčky karet z přelomu tisíciletí a otevírá je. Některé kusy mají hodnotu desítek tisíc dolarů, díky zvýšenému zájmu o Pokémon Trading Card Game se navíc jejich hodnota dále zvyšuje.

Souboj boxerské legendy a slavného youtubera se uskutečnil dnes nad ránem středoevropského času na stadionu nedaleko Miami. Skončil remízou, Mayweather i přes výraznou převahu nedokázal Paula v osmi kolech knokautovat. Vzhledem k exhibiční povaze zápasu by ale za oficiálního vítěze nebyl v žádném případě prohlášený ani jeden z účastníků, u zápasu také chyběli rozhodčí. Mayweather ukončil profesionální kariéru v roce 2017 s rekordní bilancí 50 vítězství a žádné porážky. Logan Paul zatím pouze prohrál jeden profesionální zápas proti jiné internetové hvězdě, britskému youtuberovi KSI. 

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz