Sony se krátce vyjadřuje k akvizici Activision Blizzard, doufá v zachování multiplatformních her
Novinka Sony se krátce vyjadřuje k akvizici Activision Blizzard, doufá v zachování multiplatformních her

Sony se krátce vyjadřuje k akvizici Activision Blizzard, doufá v zachování multiplatformních her

Radek Raudenský

Radek Raudenský

20. 1. 2022 14:53 1

Včera jsme vás informovali o tom, že akvizice Activision Blizzard neovlivnila pouze dvě strany této akvizice, ale také další společnosti v herním průmyslu. Například konkurentovi Sony spadly akcie až o 20 procent. Zatímco za normálních okolností je společnost Sony, respektive interaktivní divize PlayStation velmi zdrženlivá a k ničemu se nevyjadřuje, tentokrát přišla malá výjimka.

Reklama
Reklama

  • Sony se krátce vyjádřilo k akvizici Activision Blizzard
  • Doufá v dodržení smluv i zachování multiplatformních her

K celé situaci se totiž nevyjádřil PlayStation, nýbrž samotná mateřská Sony, a to skrze svou mluvčí. „Očekáváme, že Microsoft bude dodržovat naše dohody a smlouvy a zajistí, aby hry od Activisionu byly multiplatformní.“ I takto velice stručné vyjádření značí, že i Sony celou situaci bedlivě sleduje.

Dohady nad exkluzivitou her stále bují a shodnout se nedokážou ani zkušení analytici herního průmyslu. Například Karol Severin z MIDiA Research tvrdí, že by exkluzivita nedávala smysl z finančního hlediska a ani snahy o udržení dobré image, kterou si Xbox tvoří jako „gamer-friendly“. Microsoft sám už potvrdil, že některé tituly z katalogu Activisionu exkluzivní budou, žádné konkrétnější informace ale zatím neposkytl.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz