Microsoft chce pracovat na pracovních podmínkách v Activisionu, potvrdil ředitel Satya Nadella
Novinka Microsoft chce pracovat na pracovních podmínkách v Activisionu, potvrdil ředitel Satya Nadella

Microsoft chce pracovat na pracovních podmínkách v Activisionu, potvrdil ředitel Satya Nadella

Radek Raudenský

Radek Raudenský

19. 1. 2022 18:17

Jak bylo už mnohokrát zmíněno, a s akvizicí byla tato kauza ještě více akcentována, Activision Blizzard se stále trápí s problémy souvisejícími s pracovním prostředím a pracovní kulturou obecně. Dobře vědom si toho je i Microsoft, přičemž samotný ředitel Microsoftu Satya Nadella tvrdí, že zlepšení pracovních podmínek bude stát spoustu úsilí.

Reklama
Reklama

  • Ředitel Microsoftu otevřeně přiznal, že Activision Blizzard musí zapracovat na pracovní kultuře
  • Po dokončení akvizice na tom bude technologický gigant aktivně pracovat

„Pro mě jako ředitele Microsoftu je kultura naší organizace prioritou číslo jedna. To znamená, že musíme zlepšovat pohodlí našich zaměstnanců a vytvořit takové prostředí, které nám dovolí kulturu neustále zlepšovat. Je to těžká práce. Je nutná konzistence, zavázanost a vedení, které nejen slibuje, ale také koná. Proto věříme, že pro Activision Blizzard bude klíčové přenastavit vnitřní kulturu,“ uvedl Nadella v konferenčním hovoru. 

„Podporujeme tyto cíle a práci, kterou Activision Blizzard dělá. Zároveň si uvědomujeme, že po uzavření akvizice budeme mít spoustu práce s tím pokračovat ve správném nastavení kultury, kde může každý odvádět tu nejlepší práci.“ Microsoft tedy otevřeně přiznal, že na tom Activision Blizzard stále není ideálně, avšak slibuje nápravu, kterou evidentně studio potřebuje jako sůl. 

S tímto tvrzením také zapadají spekulace o tom, že dosavadní kontroverzní prezident Activisionu Bobby Kotick bude po dokončení akvizice s velkou pravděpodobností vyhozen. Kromě kritiky jeho masivního platu se ředitel dostal pod palbu i kvůli nařčením z vědomého ignorování stížností na nevhodné chování a sexuální obtěžování na pracovišti.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz