Sony prodalo 70 milionů PS3
Až se bude bilancovat ostrý souboj poměrně chudě zastoupené sedmé generace konzolí, budou se muset poopravit dřívější soudy o úspěšnosti a neúspěšnosti jednotlivých soupeřů. O ekonomickém vítězi z pouhé trojice herního hardwaru Wii, Xbox 360 a PS3 sice není pochyb, Wii se současným prodejem jednoho sta milionů kusů už nemůže být předstiženo, ale dva kohouti vzadu?
Jestliže se dříve spekulovalo nad obchodním neúspěchem Playstation 3, dnes může být vnímán maximálně jen v konfrontaci právě s Nintendem. Jinak v souboji s Xboxem už PS3 vyhrává. Nyní totiž Sony oznámilo, že expedovalo sedmdesát milionů kusů, čímž vyrovnalo stejnou cifru Xboxu z letošního záři. Ovšem ačkoliv byl Xbox první a ačkoliv Microsoft počítá už skutečně prodané kusy a Sony pouze vyexpedované, vše smazává více než roční náskok Xboxu v době prodejů. Zatímco konzole Microsoftu se nabízí již od listopadu 2005, PS3 až od listopadu 2006.
Souboj tří konzolí sedmé generace ale zřejmě neskončí pro nikoho ze zainteresovaný výrobců oficiálním zklamáním. Prodat sedmdesát milionů konzolí totiž neúspěch není, neúspěšná platforma by jich musela prodat aspoň o polovinu méně. O faktické vyrovnanosti všech tří platforem svědčí i prodej Wii. Ačkoliv konzole od Nintenda platí za superúspěšný produkt, na absolutní rekord Playstationu 2 si musí ještě počkat. PS2 prodalo do dnešních dnů 154 milionů kusů, Wii je nyní zcela na úrovni prvního Playstationu.
Aktuální ekonomická zpráva Sony hovoří také o tom, že firma dokázala prodat patnáct milionů kusů pohybového zařízení Move. Kinect je přibližně o pět milionů lepší.