Sony chystá odhalení silného lineupu PS5
i Zdroj: Hrej.cz
Novinka Sony chystá odhalení silného lineupu PS5

Sony chystá odhalení silného lineupu PS5

David Plecháček

David Plecháček

6
Reklama

Sony stále zachovává pokerovou tvář a všechny své karty si ještě bedlivě střeží, aniž by společnost byť jen napověděla, co v nich má. Platí to i po posledním finančním zhodnocení uplynulého kvartálu, v jehož rámci výkonný ředitel Sony Keničiro Jošida hovořil o společnosti jako celku, ale i o tom, jaké jsou plány zábavní a herní divize.

V širším kontextu Sony nečeká dobrý rok. Odhaduje se, že příjem v rámci všech divizí klesne v součtu o třicet procent. Největší starosti dělá společnosti finanční divize, která, dle magazínu Bloomberg, trpí nejvíce dopadem koronavirové krize. Sony proto hodlá do jedné ze svých nejvýnosnějších divizí napumpovat přibližně 4 miliardy dolarů, aby nad ní zajistila plnou kontrolu. Tento krok by měl přinést celé společnosti větší stabilitu, tedy zprostředkovaně i stabilitu do plánovaných elektronických a zábavních operací.

Právě finanční sektor a úplná kontrola nad Sony Financial Holdings totiž společnosti může v budoucnu přinést vyšší roční zisk, v případě této divize se očekává pětinásobný nárůst na 50 miliard yenů ročně, tedy téměř na půl miliardu dolarů. „Tato jednotka sice sídlí v Japonsku, ale z její stability bude těžit Sony jako globální společnost,“ řekl Jošida před investory. „Finanční byznys je pro nás stejně důležitý jako elektronika a zábavní odvětví, a vidíme v něm dlouhodobý růstový potenciál,“ dodal.

Ačkoliv se strukturou Sony nad rámec herní divize příliš často nezabýváme, v následujících letech by mohla být vitálnost celé společnosti naprosto klíčová. Čím dál hlasitěji se hovoří o tom, že se Sony nevyhne cenové válce s Microsoftem. Obě společnosti na trh letos přivedou novou generaci konzolí a cena by mohla být klíčovým faktorem. Hovoří se o tom, že Microsoft by mohl svou konzoli dotovat a tlačit její cenu až ke 400 dolarů. Pokud by Sony nebylo ochotné udělat to samé, mohl by být Xbox Series X klidně o sto dolarů levnější.

Sony si tak může lidově dělat určitý polštář, do kterého bude moci sáhnout, bude-li potřeba. Pokud by bylo potřeba PlayStation 5 dotovat, aby cena obou konzolí byla identická, je potřeba, aby mělo Sony příjem odjinud. Právě v tomto smyslu by mohla být role finanční divize takřka nezastupitelná. Možnosti Microsoftu jsou totiž mnohem dál, a pokud by chtěl, mohl by držet nízkou cenu konzolí dost dlouho na to, aby získal nad Sony navrch.

Pravdou však stále je to, co píšeme v úvodu. Sony má stále několik věcí v rukávu. Na rozdíl od Microsoftu společnost ani nenaznačila, jaké first-party hry na PlayStation 5 chystá. Je však pravdou, že své trumfy má vedle Hellblade a Halo v rukávu i Microsoft. Výkonný ředitel Sony Keničiro Jošida však na stejném místě o chvíli později prohlásil, že společnost „zanedlouho ohlásí silný lineup her pro PlayStation 5“. O přesnějším termínu však nehovořil. Předpokládá se, že k velké akci dojde v červnu. Sony vedle her též musí odhalit i design konzole. Otázkou však stále zůstává, jestli se dozvíme cenu. Couvne první Microsoft, nebo Sony?


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Google Seznam
Reklama
Reklama