Sony chce dál investovat do live service her
Generální ředitel PlayStationu Hideaki Nishino chce i přes kontroverze pokračovat v trendu live service her.
- Hideaki Nishino potvrdil, že Sony bude i nadále investovat do live service her
- Vyjádření Nishina vzbouzí ještě větší emoce kvůli rozsáhlém propouštění u Bungie
- Live service tituly zaznamenaly nemalý úspěch, Sony má ale také zkušenosti s několika neúspěšnými hrymi tohoto žánru
I po propuštění stovek zaměstnanců studia Bungie vedení Sony dalo jasně najevo, že s live service hrami v budoucnu stále počítá. Prezident a generální ředitel PlayStationu Hideaki Nishino v rozhovoru pro magazín Famitsu potvrdil, že právě tento druh titulů zůstává jedním z důležitých prvků budoucí strategie firmy. „Věříme, že live service hry jsou obsahem, který oslovuje hráče po celém světě, proto chceme i nadále oživovat trh prostřednictvím first-party i third-party titulů. Je důležité hráčům neustále přinášet nový obsah. Chceme v této oblasti pokračovat a dál experimentovat.“
Sony čelí hromadné žalobě ze strany hráčů
Čtyři hráči zažalovali společnost Sony kvůli obchodu PlayStation Store.
Oproti tomuto tvrzení Sony jen před několika dny oznámilo rozsáhlé propouštění ve studiu Bungie, které má s tímto žánrem her nemalé zkušenosti. U live service titulů navíc také není nikdy jisté, zda uspějí. Kromě významějšího Helldivers 2 tu totiž máme i hry jako Concord, který skončil jen dva týdny po vydání, nebo také live service projekty ze světů God of War a The Last of Us, které byly zrušeny ještě během vývoje.