PUBG se ve free-to-play modelu nadále daří. V průměru naláká za den o 80 tisíc hráčů více než loni
i Zdroj: Krafton / PUBG Corporation
Novinka PUBG se ve free-to-play modelu nadále daří. V průměru naláká za den o 80 tisíc hráčů více než loni

PUBG se ve free-to-play modelu nadále daří. V průměru naláká za den o 80 tisíc hráčů více než loni

Patrik Jelínek

Patrik Jelínek

14. 8. 2022 11:50

Předchůdce následného boomu žánru battle royale, PUBG: Battlegrounds, se zdá být pro své majitele úspěchem po přechodu do free-to-play modelu. Mateřská společnost Krafton říká, že od ledna, kdy úspěšná přešla bezplatného modelu, získala hra navíc desetitisíce uživatelů denně.

Reklama
Reklama

  • Společnost Krafton zaznamenává úspěch s transformací PUBG do free-to-play modelu
  • V průměru hra nyní přiláká o 80 tisíc hráčů více než před rokem

Vydavatelská společnost Krafton nová čísla kolem PUBG sdělila ve své kvartální zprávě z fiskálního roku 2023. Došlo k oznámení toho, že čistý zisk společnosti vzrostl při meziročním srovnání kvartálu o 37 procent a že velkou zásluhu nese právě battle royale. „PUBG: Battleground … nedávno oslavilo své páté výročí [k datu 23. března]. Hra, která v lednu 2022 přešla na free-to-play obchodní model, zaznamenala stálý příliv více než 80 tisíc nových uživatelů denně,“ píše ve své zprávě Krafton.

V souladu s tím, jak se počet hráčů drží na vyšších číslech, eviduje Krafton i vyšší průměrné tržby na jednoho uživatele. Napříč všemi platformami (PC, konzolemi a mobily) narostly výdělky o více než 20 procent, přičemž 94 procent všech příjmů tvořily trhy mimo domácí Jižní Koreu. Společnost taktéž odhalila, že pro rovnější podmínky hráčů přešla na přísnější anti-cheat. Samozřejmě nemůžeme ale též vynechat ani to, že se hra loni změnila i v názvu, když se ikonická zkratka PUBG prodloužila o podtitul Battlegrounds.

Zpráva o výdělcích vydavatele zopakovala rovněž i jeho vydavatele k nové sci-fi značce studia Unknown Worlds (autorů Subnautica), která bude odhalena letos na GamesComu. Mimo této zatím neznámé strategie došle ale i na vypíchnutí několika dalších projektů – například na zimu chystaného The Callisto Protocol nebo oznámené adaptace série korejských románů The Bird That Drinks Tears.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz