PS Store na konzoli PlayStation 5 ukazuje hry pro PS3, mohlo by jít o přípravy na spuštění předplatitelské služby
Novinka PS Store na konzoli PlayStation 5 ukazuje hry pro PS3, mohlo by jít o přípravy na spuštění předplatitelské služby

PS Store na konzoli PlayStation 5 ukazuje hry pro PS3, mohlo by jít o přípravy na spuštění předplatitelské služby

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

17. 1. 2022 10:45

V posledních týdnech se často mluví o předplatitelské službě od Sony, která by měla být odpovědí na konkurenční Xbox Game Pass. Další náznaky přináší přímo PS Store.

Reklama
Reklama

  • Majitelé konzolí PlayStation 5 v nabídce obchodu PS Store našli hry pro PS3
  • Tituly mohou odkazovat na zpětnou kompatibilitu, která má být součástí předplatitelské služby

Součástí spekulované služby mají být i hry, které vyšly na konzoli PlayStation 3, k předplatitelům by se měly dostat skrze zpětnou kompatibilitu. A právě na PS3 tituly začínají hráči narážet při brouzdání nabídkou obchodu PS Store na konzoli PlayStation 5.

Konkrétně se jedná o tituly Dead or Alive 5, Prince of Persia: The Two Thrones HD, Prince of Persia: The Forgotten Sands, Bejeweled a Jak 3. Je sice možné, že by mohly souviset se službou PlayStation Now, poslední dvě zmíněné hry nicméně v její nabídce nejsou. Sluší se dodat, že je nelze zakoupit, navíc se objevují pouze v obchodě zabudovaném v rozhraní konzole, webová verze je nezobrazuje. Jedná se skutečně o přípravy na projekt s kódovým označením Spartacus, nebo se bavíme o pouhé chybě?

V minulém týdnu se shodou okolností mluvilo o patentu, který zaregistroval architekt konzolí PlayStation - Mark Cerny. Popis poukazoval na zpětnou kompatibilitu, ta by nakonec mohla zahrnovat i kousky určené pro první PlayStation a PlayStation 2. Jason Schreier tvrdí, že ke spuštění nové služby dojde letos na jaře, brzy bychom se tedy mohli dočkat oficiálního oznámení.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz