Z obchodů mizí dárkové karty určené pro službu PS Now. Chystá se snad Sony na spuštění vyzyvatele Game Passu?
Novinka Z obchodů mizí dárkové karty určené pro službu PS Now. Chystá se snad Sony na spuštění vyzyvatele Game Passu?

Z obchodů mizí dárkové karty určené pro službu PS Now. Chystá se snad Sony na spuštění vyzyvatele Game Passu?

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

13. 1. 2022 08:00

Herní průmysl často podléhá silným trendům, které ovlivňují celou řadu věcí, například popularitu konkrétních žánrů, specifických mechanismů nebo způsob distribuce her ke koncovým zákazníkům. V posledním případě nyní nastavuje kurz plavby Microsoft s předplatitelskou službou Xbox Games Pass. Chystá Sony něco podobného?

Reklama
Reklama

  • V britských obchodech se 21. ledna přestanou prodávat kupony pro PS Now
  • Skutečnost oficiálně potvrdil zástupce Sony
  • Mohlo by jít o přípravu na uvedení vlastní předplatitelské služby

Často slýcháme, že Sony brzy představí odpověď na Game Pass v podobě vlastní služby. Minulý měsíc se na toto téma rozpovídal Jason Schreier, notoricky známý novinář poukazoval na projekt s kódovým označením Spartacus. V sobě by měl kombinovat PS Plus se službou PS Now. Dále hovořil o třech úrovních - základní údajně odpovídá nynější podobě PS Plus, střední otevře katalog her, poslední pak přihodí rozšířené demoverze a starší hry. Zatím ale stále zůstáváme na úrovni spekulací.

Sony se možná na novou službu začíná pomalu připravovat. Magazín GamesBeat totiž informoval o skutečnosti, že z britských obchodů velmi brzy zmizí dárkové karty spojené se službou PS Now. Vedoucí poboček řetězce GAME podle všeho dostali pokyn stáhnout kupony z prodeje do 21. ledna. 

Manévr následně okomentoval zástupce Sony, jenž vysvětlil, že se společnost od předplacených karet pro PS Now skutečně odklání, zároveň ale upozornil, že v nabídce zůstanou dárkové karty určené pro nákupy na konzolích PlayStation, které mohou být rovněž použity k aktivaci PS Now. 

Oficiální komentář může vzbuzovat dojem, že jde o ryze praktický krok, načasování by ovšem mohlo odpovídat termínu uvedení nové služby. Dle Schreiera by totiž měla být spuštěna na jaře.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz