PlatinumGames si při vytváření Babylon's Fall vypůjčují modely z Final Fantasy XIV
Babylon’s Fall Novinka PlatinumGames si při vytváření Babylon's Fall vypůjčují modely z Final Fantasy XIV

PlatinumGames si při vytváření Babylon's Fall vypůjčují modely z Final Fantasy XIV

Patrik Jelínek

Patrik Jelínek

28. 11. 2021 11:00

Live-service hra od studia PlatinumGames, Babylon's Fall, obsáhne při vydání některé modely z Final Fantasy XIV, potvrdili vývojáři z Platinum. Reagují tím na vyvstalé diskuze obklopující vzájemnou podobnost her pod střechou vydavatelství Square Enix.

Reklama
Reklama

  • Producent Babylon's Fall vysvětlil přítomnost modelů z Final Fantasy XIV v titulu svého studia
  • Jedná se i přijatou pomoc, kterou PlatinumGames nabídl ředitel vývoje Final Fantasy XIV

Potvrzení přinesl na oficiálním webu Babylon's Fall producent hry, Josuke Sajto. Uvádí, že pro zahrnutí vybavení a reakcí postav z Final Fantasy XIV dostal svolení od ředitele vývoje zmíněného titulu, Naoki Jošidy. Mělo jít o Jošidovu nabídku pomoci, na níž Sajto souhlasně reagoval na prezentaci svého aktuálního projektu u Square Enixu.

„Když jsem na firemní schůzce přednášel svou prezentaci k Babylon's Fall, producent a ředitel vývoje Final Fantasy XIV Naoki Jošida byl též přítomen a nabídl svou pomoc, na což jsem odvětil: ‚Ano, prosím!' Tímto způsobem došlo k uskutečnění plánu. Následná implementace dat probíhala v blízké koordinaci s týmem Final Fantasy XIV,“ vysvětluje Sajto. Podle Jošidy je škoda, pokud se vykonaná práce limituje pouze na jednu jedinou hru.

Producent Babylon's Fall dále vysvětluje, že vypůjčená skupina assettů není z převážné části součástí prémiového obsahu. Příslušné vybavení převzaté z Final Fantasy XIV má být proto zahrnuto hlavně do úvodních úseků hry, přičemž jeho získání máme dosáhnout i bez použití skutečných peněz. Taktéž se dozvídáme, že většina vybavení i přes tuto skutečnost nabídne vlastní, unikátní design. 

Hra bez konkrétního data vydání míří na PC, PlayStation 4 a PlayStation 5.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz