novy-sonic-dorazil-na-konzole-ve-2d
Novinka Nový Sonic dorazil na konzole ve 2D

Nový Sonic dorazil na konzole ve 2D

Marek Švrkala

Marek Švrkala

Reklama

Fanoušci modrého ježka se mohou těšit na kupu nové zábavy. Na sítích Xbox Live a PlayStation Network se totiž dnes objevila plošinovka Sonic 4: Episode One za 1200 Microsoft bodů a necelých 13 Euro. Jde o klasickou 2D hopsačku, která hratelností navazuje na staré dobré díly, osvědčenou zábavu ale přináší v HD grafice. Tu samozřejmě neuvidíte ve verzi pro Wii za 1500 Wii bodů (vyjde v pátek) a pro iPhone/iPad (na App Store už je za 9.99 dolaru). Ještě letos se dočkáme závodů Sonic Free Riders (exkluzivně pro Xbox 360 a Kinect 10. listopadu) a plošinovky Sonic Colours (exkluzivně pro Wii a DS 12. listopadu).

Další hra se superrychlým ježurou dorazí příští rok. Naznačil to viceprezident Segy v rozhovoru o dalších plánech společnosti. „Tento rok máme Sonica a Football Manager, příští rok pak nový díl série Total War, další Virtua Tennis a také nového Sonica,“ řekl Jurgen Post serveru MCV UK. Spekuluje se o titulu, kterým Sega oslaví Sonicovy dvacáté narozeniny nebo o dalším společném sportovním zápolení Sonica, Maria a jejich kamarádů. Nabízí se hra k olympiádě v Londýně, ta se bude ale konat až létě roku 2012. Překvapilo by nás, pokud by vyšla o rok dříve. O jakémkoli oficiálním oznámení vás samozřejmě budeme informovat.

Je dost možné, že příští rok hráči dostanou skutečně jen jeden titul se Sonicem. Alan Pritchard, jeden z vedoucích představitelů Segy v Americe, totiž uznal, že je games se Sonicem v poslední době trochu moc. „Pravděpodobně jsme na trh dali příliš rychle mnoho titulů za sebou. Podívejte se na Nintendo. To vydává věci s Mariem trochu více strategicky,“ naznačil Pritchard možnou inspiraci.


Reklama
Reklama

Komentáře

Nejsi přihlášený(á)

Pro psaní a hodnocení komentářů se prosím přihlas ke svému účtu nebo si jej vytvoř.

Rychlé přihlášení přes:

Reklama
Reklama
Reklama