Nový psychologický horor ovládáte hlasem
i Zdroj: Hrej.cz
Novinka Nový psychologický horor ovládáte hlasem

Nový psychologický horor ovládáte hlasem

Aleš Tihlařík

Aleš Tihlařík

3. 6. 2019 09:40
Reklama

Vody indie vývoje občas vyplaví na břeh velmi originální kousek, což je přesně případem The Voice Inside, německého hororu od ADK Games. V čem že tkví ta originalita? Inu, ve způsobu ovládání – hru totiž ovládáte čistě pomocí hlasu, což je benefitem nejen pro hráče líné, ale i pro hráče hendikepované.

Ve hře se zhostíte role prapodivného, skoro slepého stvoření, snažícího se dostat přes zajímavě stylizovaný temný svět plný bludišť, pastí, hádanek a nepřátel. K ruce vám slouží více než třicítka hlasových povelů, kromě obligátní chůze, běhu a změn směru se můžete i schovat či vyskočit.

Skeptická ústa kritiků, odkojených na chabých integracích hlasového ovládání do automobilů či starších telefonů, se v tuhle chvíli pravděpodobně otevírají stejně jako se otevíraly ty naše, rozpoznání hlasu však i v headsetu průměrné kvality funguje velmi dobře, což jsme si ostatně mohli sami vyzkoušet v rámci demoverze, dostupné na brněnské herní konferenci Game Access. Během přibližně desetiminutové ukázky nás hra poslouchala příkladně a hlasový povel nezaregistrovala při pouhé jedné příležitosti, netradiční systém ovládání tedy můžeme jedině pochválit.  

The Voice Inside by se měl na Steamu objevit v průběhu tohoto roku, v případě úspěchu se pak počítá i s logickým portem na zařízení virtuální reality.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz