Nejočekávanější singleplayer tohoto roku? Dle prodejů Pokémon Scarlet & Violet, hra za pouhé tři dny prodala 10 milionů kopií, překonala i God of War: Ragnarök
i Zdroj: Nintendo
Novinka Nejočekávanější singleplayer tohoto roku? Dle prodejů Pokémon Scarlet & Violet, hra za pouhé tři dny prodala 10 milionů kopií, překonala i God of War: Ragnarök

Nejočekávanější singleplayer tohoto roku? Dle prodejů Pokémon Scarlet & Violet, hra za pouhé tři dny prodala 10 milionů kopií, překonala i God of War: Ragnarök

Radek Raudenský

Radek Raudenský

24. 11. 2022 09:50

Jaká je podle vás nejočekávanější singleplayerová hra tohoto roku? Elden Ring? Nebo snad God of War: Ragnarök? Jak se minimálně dle prodejů ukazuje, není to ani jeden z nich. Vůbec nejrychleji prodávaným singleplayerovým titulem letošního roku bude nejspíše nově vydané Pokémon Scarlet and Violet.

Reklama

  • Pokémon Scarlet & Violet zaznamenalo neuvěřitelný úspěch
  • Hra za pouhé tři dny prodala více než deset milionů kopií
  • Jednoznačně tím překonala God of War: Ragnarök

Jak totiž ukazuje nová tisková zpráva, Nintendu se podařilo během pouhých tří dnů prodat těžko uvěřitelných deset milionů kopií. Toto číslo je pro Nintendo samozřejmě rekordní, jde o nejrychleji prodávanou hrou v historii japonského vydavatele, která překonala i Pokémon Sword and Shield  z roku 2019, které během tří dnů prodalo šest milionů kopií.

Je otázkou, jak se Scarlet & Violet bude dařit v dalších dnech, už teď ale titul naprosto zdecimoval God of War: Ragnarök, který prodal lehce přes pět milionů kopií za týden. V tuto chvíli je tak možná jediným vyzyvatel Call of Duty: Modern Warfare 2, které ale bohužel nezveřejnilo počet prodaných kopií.

Paradoxem je, že vydání Scarlet & Violet se potýká snad s nejhorším vydáním co se technického stavu hry týče. Hráči si stěžují na mnoho bugů, nedoladěnou optimalizaci nebo padání hry. Web Digital Foundry, který se zabývá technickou analýzou, pak tvrdí, že má hra spoustu technických problémů a jde o krok zpět vůči Pokémon Legends: Arceus.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz