Nejnovější hra od inXile má nabídnout fiktivní pohled na období průmyslové revoluce
Novinka Nejnovější hra od inXile má nabídnout fiktivní pohled na období průmyslové revoluce

Nejnovější hra od inXile má nabídnout fiktivní pohled na období průmyslové revoluce

Patrik Jelínek

Patrik Jelínek

17. 9. 2021 20:15

Útěk informací o potenciálních projektech z testovací databáze GeForce Now během uplynulého týdne podpořil naděje na pokračování mnoha sérií. Mimo obočí zvedajících počinů, jako je čtvrté Crysis, třetí Titanfall nebo God of War pro PC, podporujících do jednoho slova Nvidie, že ne každá zmíněná hra je nutně plánovaná, se objevila i jména, jimž lze přikládat váhu o něco větší.

Reklama
Reklama

  • Server Windows Central potvrzuje existenci dvou her z uniklého seznamu GeForce Now
  • Údajně jde o projekty studií inXile a Oxide Games

Dvojice her, která byla v databázi Nvidie zmíněna pod kódovými označeními Projekt Indus a Projekt Cobalt, nesou podle serveru Windows Central přímou spojitost se vznikajícími tituly. Podle zástupců webu je Projekt Indus 4X strategie od studia Oxide Games, jinak známého jako tvůrce real-time strategie Ashes of Singularity.

Windows Central se o hře podle svého vyjádření dozvěděli již průběhem letošního jara, až s nynějším únikem mohou ovšem potvrdit, že se na hře stále pracuje. Titul má podle jim dostupných informací zamířit pouze na PC skrze Steam a Microsoft Store a má nabídnout bohaté strategické elementy inspirované sérií Civilizace. Mimo budování měst a mrštného jazyku diplomacie pro uchlácholení nepřátel dojde tak zřejmě i na vedení válek a nalézání cest vhodného ekonomického rozvoje.

Nejnovější hra od inXile má nabídnout fiktivní pohled na období průmyslové revoluce

Druhou stranou mince – již řečeného Projektu Cobalt – je pak údajně nejnovější dílo inXile, tedy studia, z jehož stáje vzešlo úspěšné pokračování Wasteland 3. Na rozdíl od jmenovaného CRPG, tvořícího vedle druhého Divinity horkého adepta na jednoho z nejlepších zástupců svého žánru, mají mít nicméně nyní vývojáři ambice na skloubení RPG a FPS. 

Více než kombinace žánrů je ovšem zajímá inspirace a její využití. Hra se má totiž podobně jako Steelrising od studia Spiders odehrávat na pozadí průmyslové revoluce, přičemž i zde narazíme na hutnou příměs steampunku. Nálada pokroucené historie by se tak měla převážně ubírat směrem parních motorů, vzducholodí i retro-futuristických robotů v kulisách ulic temného Viktoriánského období. 

Podle starších zpráv novináře Jeffa Grubba je minimálně jeden ze současně vyvíjených projektů studia inXile cílen na rok 2023. Níže uvedený koncept zachycuje pak podle Windows Central styl prostředí, které nás ve hře čeká. 

Nejnovější hra od inXile má nabídnout fiktivní pohled na období průmyslové revoluce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz