Nacon opět investuje, kupuje tvůrce Lord of the Rings: Gollum
i Zdroj: Hrej.cz
Novinka Nacon opět investuje, kupuje tvůrce Lord of the Rings: Gollum

Nacon opět investuje, kupuje tvůrce Lord of the Rings: Gollum

Radek Raudenský

Radek Raudenský

17. 2. 2022 11:36

Francouzský vydavatel Nacon oznamuje jen pár dní po první letošní akvizici jednu další. Vedení nejspíše chce pokračovat v letošním trendu a kupuje studio Daedalic Entertainment, které v současnosti pracuje na Lord of the Rings: Gollum.

Reklama
Reklama

  • Nacon rozšiřuje svou rodinu studií o Daedalic Ent.
  • Jde o tvůrce LOTR: Gollum
  • Cena akvizice je stanovena na 60 milionů dolarů

Mimo to ale Daedalic pracovalo i na vlastních hrách či posloužilo jako vydavatel pro externí projekty jako Shadow Tactics: Blades of the Shogun, celkem se podílelo na více než 90 projektech. Hodnota akvizice se vyšplhala na 60 milionů dolarů, za což Nacon získá naprostou kontrolu nad studiem – vedení ale samozřejmě slibuje pokračující nezávislost, včetně zachování současného vedení.

Nacon již s Daedalic spolupracuje na vydání zmíněného projektu ze světa Pána prstenů. S novou akvizicí tak opět značně rozšiřuje svůj katalog vývojářů. Jde přitom už o druhé oznámení v rámci několika dnů. Tehdy byla oznámena investice do Midgar Studios, podpůrného francouzského studia. 

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz