na-ps4-se-budou-streamovat-stare-hry
Hrej.cz Novinka

Na PS4 se budou streamovat staré hry

ondrej-svara
Ondřej Švára
19. 9. 2013 11:49 Sdílej:
Reklama
Reklama

Když Sony kupovalo Gaikai, nechtělo tím jen oddálit hrozbu toho, že lidé odloží konzole a začnou díky streamování hrát hry na mobilech a toustovačích. Sony především chtělo cloudovou technologii samu pro sebe a integrovat ji do vlastního digitálního programu. A už to přináší první ovoce. Po dlouhé vlně spekulací firma potvrdila, že na Playstationu 4 se budou streamovat staré hry z PS3. Právě díky Gaikai.

Program cloudové kompatibility chce Sony rozjet nedlouho po samotném uvedení nové konzole. V Severní Americe by podporu mělo oficiálně spustit během roku 2014. Potvrdil to prezident Sony Shuei Yoshida na Tokyo Game Show. Zatím však nezveřejnil, které hry se budou do digitálu převádět. Poznamenal aspoň, že se sbírka bude časem rozrůstat.

Hry by navíc měly být přes cloudový systém přístupné na handheldu PS Vita a na systému PS Vita TV. Zatím se však mluví pouze o americkém launchi. Jak to bude s cloudem od Sony vypadat v Evropě, Yoshida nekomentoval. Spekuluje se totiž o problémech souvisejících s vysokorychlostním připojením právě v tomto teritoriu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz