Microsoft chce desetileté vydávání Call of Duty na PlayStationu nabídnout i Evropské komisi
i Zdroj: Activision
Novinka Microsoft chce desetileté vydávání Call of Duty na PlayStationu nabídnout i Evropské komisi

Microsoft chce desetileté vydávání Call of Duty na PlayStationu nabídnout i Evropské komisi

Radek Raudenský

Radek Raudenský

29. 11. 2022 11:29

Před několika dny jsme vás informovali o údajné dohodě, kterou Microsoft zaslal do sídla Sony. V té navrhuje, že Call of Duty bude na PlayStationu vycházet minimálně dalších deset let. Dle nových informací má tuto dohodu poskytnout také Evropské komisi, která zkoumá akvizici vydavatele Activision Blizzard.

Reklama

  • Call of Duty by mělo na PlayStationu vycházet dalších deset let
  • Microsoft chce tuto nabídku předat i Evropské komisi

Právě o Call of Duty se v současné chvíli vedou největší debaty, a to především kvůli PlayStationu, největšímu konkurentovi Xboxu, který se obává, že se Call of Duty může stát exkluzivním pro ekosystém Microsoftu.

Magazín Reuters pak tvrdí, že z ověřených zdrojů s přímými kontakty plánuje Microsoft nabídnout Evropské komisi podmínky, které by mohli ulehčit rozhodování a případné schválení akvizice. Zatím největší překážku tvoří britský úřad CMA, který otevřeně akvizici kritizoval a zahájil druhou fázi šetření, která bude rozhodnuta v březnu příštího roku. Evropská komise má čas až do dubna.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz