Marvel’s Guardians of the Galaxy prozatím nenaplnilo očekávání Square Enix. Hra zažila prodejně slabý start
Marvel's Guardians of the Galaxy Novinka Marvel’s Guardians of the Galaxy prozatím nenaplnilo očekávání Square Enix. Hra zažila prodejně slabý start

Marvel’s Guardians of the Galaxy prozatím nenaplnilo očekávání Square Enix. Hra zažila prodejně slabý start

Patrik Jelínek

Patrik Jelínek

21. 2. 2022 09:20 1

Souhrn z posledního kvartálu Square Enix ukazuje, že si nejnovější projekt Eidos Montreal, Marvel’s Guardians of the Galaxy, nenašel u hráčů takovou podporu, s jakou se počítalo. Japonský vydavatel otevřeně přiznává, že hra nenaplnila jeho prodejní očekávání. Situace se však poslední dobou začíná mírně otáčet.

Reklama
Reklama

  • Marvel’s Guardians of the Galaxy při svém vydání nenaplnilo očekávání Square Enix
  • Nízké počáteční prodeje začíná kompenzovat jejich postupné navyšování

V kontrastu k neslavnému listopadovému startu, jenž byl dozajista poznamenán i negativní zkušeností hráčů s Marvel’s Avengers, mají Strážci Galaxie stále vysoký potenciál naplnění prodejních cílů. Podle vyjádření Square Enix se přechod do letošního roku, jakož i jeho první měsíce, nese ve znamení pokračujícího růstu prodejů. Zdá se tak, že hráči konečně začínají po první nejistotě dávat na kritické i komunitní přijetí, stejně jako výhru, kterou hra zaznamenala v kategorii Nejlepší příběh na Game Awards 2021.

Prodejní neúspěch potkal i zmíněné Marvel’s Avengers, přičemž v jeho případě byla Square Enixem vina svalována jak na kritizovaný live-service model, tak i na volbu Crystal Dynamics coby vývojářského studia. Dopad zklamání z Avengers lze pozorovat i v tom, že hra za téže období předešlého fiskálního roku dokázala překonat prodeje Strážců Galaxie i přes jejich lepší hodnocení. Totéž platilo i pro Final Fantasy VII REMAKE, u nějž je ale vyšší prodejnost dána i vysoce kladným přijetím.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz