Launch trailer oficiálně ohlašuje návrat Crysis
Novinka Launch trailer oficiálně ohlašuje návrat Crysis

Launch trailer oficiálně ohlašuje návrat Crysis

Patrik JeIínek

Patrik JeIínek

19. 9. 2020 09:55 4
Reklama
Reklama

Remaster prvního Crysis konečně vyšel na všechny ohlášené platformy. Vzhledem k včerejšímu vydání hry se tak mimo majitelů Switche, kteří tohoto privilegia využívali již od července, dočkají i majitelé PC, Xboxu One a PlayStationu 4. 

Výčet změn oproti takřka 13 let starému originálu zahrnuje vzhledem k označení remaster primárně grafická vylepšení, přičemž konkrétní úpravy čítají změny částicových efektů, rozlišení textur, modelů postav nebo podpory ray tracingu v hardwarové i softwarové podobě. V dohledné době by do hry též měla zamířit i podpora technologie DLSS, které mohou využít majitelé RTX karet pro zajistění plynulejšího chodu hry.

Technologický posun oproti původní hře můžete poměrně přehledně sledovat v níže uvedeném launch traileru.

V kontextu změn a inovací se též sluší vypíchnout i novinku v podobě PC exkluzivní možnosti povýšit vizuální kvalitu hry ještě dále skrze užití nastavení: "Can it run Crysis?." Vývojáři již dříve sdělili, že jde o úroveň detailů, jež využije maximální možný potenciál každého současného počítače, přičemž tehdy přímo dodali, že v současné době neexistuje grafická karta, která by byla schopna udržet tuto kvalitu detailů v rozlišení 4K při více jak 30 FPS.

Skutečnost, že se vývojáři pouze nebili do prsou, dokládá i fakt, že nový model grafického čipu od Nvidie, konkrétně RTX 3080, rozběhl hru při výše uvedeném nastavení na průměrných 37 FPS, což vidno, není mnoho.Je tak zřejmé, že Crysis, potažmo Crytek, i nadále cílí na post bechmarku, ke kterému budeme vzhlížet po další dlouhé roky. Je-li tomu však kvůli bezkonkurenčnímu grafickému zpracování nebo nepříliš zdařilé optimalizaci, to již necháme na vašem uvážení.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz