Krafton žaluje Google, Apple a Garenu kvůli hře Free Fire
i Zdroj: Hrej.cz
Novinka Krafton žaluje Google, Apple a Garenu kvůli hře Free Fire

Krafton žaluje Google, Apple a Garenu kvůli hře Free Fire

Radek Raudenský

Radek Raudenský

15. 1. 2022 11:30

Ne všechny zprávy týkající se PUBG jsou nutně pozitivní. I když jsme se před pár dny dočkali přechodu počítačového PUBG na F2P model, na druhé straně musí studio bojovat o svá práva. Mateřská společnost Krafton totiž žaluje rovnou trojici subjektů – Apple, Google a Garenu – za hru Free Fire a Free Fire Max.

Reklama
Reklama

  • Mateřská společnost PUBG žaluje hned trojici firem kvůli hře Free Fire
  • Ta má vykrádat PUBG
  • Apple a Google odmítli Free Fire stáhnout z obchodů

Studio žaluje především tvůrce hry, tedy firmu Garena, za kopírování PUBG Mobile – hra údajně přebírá spoustu funkcí, kterými bylo PUBG unikátní, a to včetně konečného sloganu „Winner Winner Chicken Dinner“, který Free Fire prezentuje skrze obrázek pečeného kuře (na druhou stranu zrovna v tomto případě lze o původu v PUBG polemizovat, na diskuzních fórech se spekuluje, že slogan původně vznikl ve spojitosti s hazardem, teorie se týkají například kohoutích zápasů nebo gastronomických podniků v Las Vegas, i když přesný původ zatím nikdo neprokázal). Podobu hry můžete každopádně srovnat i v následujících obrázcích.

Krafton žaluje Google, Apple a Garenu kvůli hře Free Fire
i Zdroj: Hrej.cz

Krafton vedle toho žaluje i Google a Apple za to, že nevyhověli studiu při žádostech o stažení hry Free Fire na digitálních platformách, Google navíc nestáhnul z YouTube gameplay videa ze hry. Soud proběhne v Kalifornii, zatím ale není jasné kdy.

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Hrej.cz