Konečně vyšla česká tahovka UFO2: Extraterrestrials. Ve vývoji byla více než deset let
UFO2: Extraterrestrials Novinka Konečně vyšla česká tahovka UFO2: Extraterrestrials. Ve vývoji byla více než deset let

Konečně vyšla česká tahovka UFO2: Extraterrestrials. Ve vývoji byla více než deset let

Tadeáš Pepř

Tadeáš Pepř

15. 6. 2021 16:03 2

Tuzemské studio Chaos Concept vydalo pokračování své tahové strategie UFO: Extraterrestrials z roku 2007. Druhý díl hry silně inspirované legendárním X-Comem byl oznámen už v roce 2009 a měl vyjít o tři roky později, nakonec se ale vývoj značně protáhl.

Reklama
Reklama

  • České studio Chaos Concept vydalo tahovou strategii UFO2: Extraterrestrials
  • Opět se hlásí k odkazu X-Comu
  • Hra dlouhou dobu vězela ve vývojovém pekle

Situace kolem her nazvaných “UFO” je značně nepřehledná. Studio Chaos Concept vydalo první díl, hrdě se hlásící k odkazu X-Comu i dalších tahových RPG/strategií v roce 2007. Na inspiraci odkazoval i název, první X-Com byl totiž v Evropě známý pod názvem UFO: Enemy Unknown. Vlastní, přímo nesouvisející trilogii tahových strategií UFO zároveň vydávalo další studio ALTAR Interactive, shodou okolností také české, v letech 2003 až 2007. Jednotlivé díly dostaly podtitul Aftermath, Aftershock a Afterlight.

Dnes vydaná novinka s podtitulem Battle for Mercury hráče vezme do minulosti, odehrává se několik let před prvním dílem. Opět se bude bojovat o celou planetu Zemi, kterou napadli mimozemšťané. Popis prvků hry působí trochu neobvykle (zastarale?). „Plně 3D grafika“ a „dynamické nasvícení“ asi v současnosti nikoho neoslní. Titul na druhou stranu slibuje robustní strategickou i RPG hratelnost nebo originální systém výslechů mimozemských nepřátel. 

Díky ne úplně oslnivé grafice ale hra zaujme například extrémně nízkými hardwarovými nároky, tahové souboje si užijete i na obstarožních kancelářských strojích. Pro fanoušky tahových strategií navíc může jít o hodně solidní nabídku, v žánru přeci jen žádný extrémní přetlak nabídky není. UFO2: Extraterrestrials je dostupné na Steamu za 30 eur (v přepočtu zhruba 760 českých korun).

Reklama
Reklama

Související články

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz