Kapesní konzole PS Vita přišla o možnost posílat zprávy
Novinka Kapesní konzole PS Vita přišla o možnost posílat zprávy

Kapesní konzole PS Vita přišla o možnost posílat zprávy

Jakub Štěpánek

Jakub Štěpánek

29. 6. 2021 03:19

Handheld PS Vita si nakonec zachoval přístup do obchodu PlayStation Store, jeho majitelé nicméně musí počítat s omezením některých funkcí. Nově není možné posílat zprávy.

Reklama
Reklama

  • Na PS Vita již není možné poslat zprávu dalším uživatelům
  • Přístup ke konverzacím bude zachován skrze konzole PS4, PS5 nebo mobilní aplikaci

Jak informoval magazín Push Square, kapesní konzole zcela přichází o možnost chatování. Není tedy možné poslat textovou zprávu, potenciálně je omezena také možnost poslat kamarádům pozvánku do hry.

Veškeré zprávy navíc byly ze zařízení odstraněny. Uživatelé však budou mít možnost přečíst si staré konverzace prostřednictvím konzolí PlayStation 4, PlayStation 5 nebo skrze aplikaci v mobilním telefonu.

I tímto krokem Sony nenápadně naznačuje, že už s handheldem do budoucna nepočítá. Zamezení přístupu na PlayStation Store bylo sice kvůli negativní zpětné vazbě přehodnoceno, je však otázkou, na jak dlouho. Společnost koneckonců na Vitě během léta znemožní publikovat nový software, už nebude přijímat další žádosti. V případě PSP je pak provázanost s oficiálním obchodem zpečetěna, k vypnutí dojde příští měsíc.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Hrej.cz je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme!

Váš tým Hrej.cz